Güzellik / Sağlık · 25 Mayıs 2021

Şakak Gerdirme 

Şakak gerdirme, insanların yaşını en fazla gösteren yüz bölgelerinden birisi alın ve şakak bölgesidir. Alın ve şakak bölgesinde bazen genetik faktörler bazen de stres gibi etkenlere bağlı olarak kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu noktada alın ve şakak germe işlemi devreye girer. Alın ve şakak germe operasyonu kişinin daha genç bir görünüm kazanması amacı ile uygulanır.

Bu operasyondan ileri yaşlarda olan çok sayıda insan yararlanabiliyor. Hızlı kilo alıp verme alkol ve sigara kullanımı alın bölgesinde derin kırışıklıklara yol açabilir. Bu durumdan yalnızca kadınlar değil erkeklerde şikayetçidir. Cilt elastikiyetini kaybettiği için aşağı doğru bir deri sarkması meydana gelir ve bu kırışıklıklar da kişide yorgun bir yüz ifadesi oluşturur.

Şakak Gerdirme Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

Şakak gerdirme operasyonu 40 yaş üzeri kişiler için uygundur. Daha genç olan kişiler için farklı tedavi seçenekleri uygulanabilir. Ayrıca şakak gelirine operasyonu cerrahi bir müdahaledir. Operasyon için hastanın ameliyata engel herhangi bir sağlık sorununun olmaması gereklidir.

şakak gerdirme

Şakak germe operasyonu gebelik ve emzirme dönemlerinde yapılması mümkün değildir. Bu dönemleri dışında olan hasta grubu daha genç bir görünüme sahip olmak için şakak gerdirme operasyonu yaptırabilir. Kronik olarak yorgun yüz ifadesi ne sahip olan kişiler için bu operasyon ideal bir seçenektir.

Şakak Gerdirme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Şakak gerdirme operasyonunun süresi her kişide aynı olmaz. Derideki sarkıklık derecesi ameliyat suresinin en belirleyici unsurlar arasındadır. Şakak gerdirme operasyonu bir ya da iki saat içerisinde tamamlanabilir. Derideki fazla sarkıklık durumunda derinin bir bölümü kesilerek çıkarılır. Böyle durumlarda şakak gerdirme operasyonu daha uzun sürer. Endoskopik yöntem kullanılarak yapılan şaka gerdirme operasyonları daha kısa sürede tamamlanabilir.

Şakak gerdirme operasyonu kişide yorgun görünüme neden olan sorunu ortadan kaldırır. Şakak gerdirme operasyonu genel anestezi altında yapılan bir cerrahi müdahale işlemidir. Bu operasyonun america belirgin çizgilerin derinliğini azaltmaktır. Şakak gerdirme operasyonu kaş kaldırma için de etkilidir. https://tugbadindar.com/hizmetler/alin-ve-sakak-germe sitesinden operasyon ile ilgili bilgi alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.