Yaşam · 16 Nisan 2017

Hediye Önerileri

Hediyeleşmek şüphesiz herkesi mutlu edeceği gibi hediyeyi alacak kişiyi de çoğu zaman strese sokan ‘’Ne alsam?’’ mevzunu atlamadan geçmemek gerek. Her insanın anıları, yaşadıkları ve karakteri farklı olsa da aynı noktalarda birleştiğimiz, aynı beğenilere sahip olduğumuz alanlarda var. Tabi konu hediye olunca görsel bir şölen hazırlamak, hediyeyi kaplayacağınız pakete kadar güzel sunumlar yapmakta işin eğlenceli tarafı. Karşıda ki kişiyi de etkilemenin kolay bir yolu. Pahalı gözlük, parfüm, çanta gibi klişeleşmiş hediyeleri bir kenara bırakıp biraz da içimiz gülümseten her baktığımızda güzel anılar hatırlatan hediyelere geçiş yapmak lazım.

hediyeler

hediyeler

Neler Hazırlayabiliriz?

  • Karakter, kişilik demişken O’na içine sevdiği şeyleri koyduğunuz, ilgisini çeken bir konudan esinlenerek hazırladığınız içi hediye dolu bir kutu gönderebilirsiniz. Bunu uğraştırıcı bulursanız eğer şu sıralar yeni çıkan içi sanat, hediye ve sürpriz dolu kutuları tercih edebilirsiniz.
  • Etsy adlı birçok sanatçının değerli sanat eserlerinin bulunduğu siteyi ziyaret edebilir, değişik fikirler edinebilirsiniz.
hediye seçimi

hediye seçimi

  • Sporla ilgili birisi ise içi detoks ve bitki çayları, bilek bantları, kulaklık ve spor aksesuarlarıyla dolu bir teneke kutu hazırlayabilirsiniz.
  • Antika eşyaların el emeği ile birleştirildiği fikirler de etkili olacaktır. Ev dekoresinde de kullanılabilir aksesuarlar ortaya çıkabilir.
  • Eğer biraz el yeteneğiniz varsa kaligrafi ya da filografi sanatını kullanıp uzun süre kalıcılık sağlayan bir hediye yapabilirsiniz. Yalnız bu işe biraz erken başlamanızda fayda olacaktır, zira zaman alabilen sanatlardır.