Moda · 27 Nisan 2018

Christian Louboutin’in Kırmızı Tabanının Sebebi Ne?

Ayakkabı markası olan Christian Louboutin, özellikle kırmızı tabanı ile ünlüdür. Markanın sahibi İngiliz modacı olan Christian Louboutin, markaya patenti verilmiş olan kırmızı tabanın sebebini şöyle özetliyor: “22 yıl önce bir dergide ‘kırmızının kadınlar için vazgeçilmez’ olduğunu okudum. Siyah bir ayakkabının tabanını parlak kırmızı oje ile boyadıktan sonra bu rengi diğer modellerde de uygulamaya karar verdim. Bu tasarımın patentini ise 2008’de aldım. Böylece 20 yılda 600 bin ayakkabı sattım.”

christian louboutin

christian louboutin

Nasıl Ünlü Bir Marka Oldu?

Kırmızı tabanı ile dikkat çeken markanın ayakkabılarının meraklıları arasında Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman, Sarah Jessica Parker, Dita Von Teese, Demi Moore ve Madonna gibi ünlü isimler yer alıyor.

Christian Louboutin, reklama yer vermese bile moda sayfalarında ve çeşitli gazetelerde yer alan ayakkabılar, modellerinden çok tabanları ile oldukça dikkat çekici olan bir etki yaratıyor.

christian louboutin ayakkabı

christian louboutin ayakkabı

Markanın yaratıcısı olan Christian Louboutin, şuanda 43 yaşında ve 18 yaşından beri ayakkabı tasarımı yapıyor. Roger Vivien ve Yves Saint Laurent gibi moda evlerinde çalışan Christian Louboutin, 1991 yılında ilk mağazasını açtı. Markanın yaratıcısı Louboutin’ in ilk müşteri ise Monaco Prensesi Caroline’dir.

Markanın bugün Paris, New York, Londra, Moskova ve Los Angeles şehirleri başta olmak üzere toplamda on üç mağazası yer alıyor. Christian Louboutin açıklanan cirosu ise 150 milyon dolardır.