Güzellik · 15 Nisan 2017

Bakımlı Olmak İçin Sadece 30 Dakikaya İhtiyacınız Var

Soğuk havalar yüzünden cildimiz oldukça zarar görüyor. Bu nedenle de soğuk havalarda cilt bakımına daha fazla özen göstermemiz gerekli. Matlaşan cildin eski parlaklığına kavuşmasını sağlamak için ise sadece 30 dakika boyunca kendinizi şımartmanız yeterli olacaktır.

Bu 30 Dakika İçerisinde Neler Yapmalıyız?

Cildinizin daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olması için kan dolaşımınızın artması gerekiyor. Ölü derilerden de kurtulmak adına cildinizi 10 dakika boyunca fırçalamanız yeterli olacaktır. Her bölgeyi en az 3 kere fırçalamayı da unutmayın.

bakımlı kadın

bakımlı kadın

Vücudunuzun kan dolaşımını arttırmak için de kese en ideal yollardan bir tanesi. Keseyi sıcak suyla ıslatıp, topuklarınıza, dizlerinize güçlü bir şekilde 10 dakika boyunca masaj yapın. Dokusu sebebiyle de cildi yumuşatan duş jellerini döküp duşta vücudunuza masaj yapın.

Dayanabilirseniz 2 dakika soğuk duş alın. Önce ılık sonra soğuk sonra tekrar soğuk ve ılık suyla duş alarak canlanmayı hissedebilirsiniz. Duş alırken özellikle kalça, karın, basen ve göğüs kısmınıza soğuk su tutarsanız vücudunuzun zaman içerisinde toparlandığını siz de fark edeceksiniz.

bakımlı olmak

bakımlı olmak

Ölü derilerden kurtulup, yeni ve canlı bir cilde sahip olabilmek için en önemli kısımlardan biri olan cilt bakımın nemlendirme aşamasına geldik. Vücuttan atılan doğal yağlar nem kaybetmenize sebep olacaktır. Vücut kremini ıslak teninize 8 dakika boyunca uygulayın ve duşta durulama işlemi yapıp çıkın.