Dekorasyon · 1 Mayıs 2017

Banyolar için Yeni Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon yapılırken çoğunlukla banyolar ikinci plana atılır. Ev dekorasyonu bir bütün halinde düşünmeli ve banyonuzun görselliğini de küçük ipuçları ile ön plana çıkarmalısınız. İlk olarak banyonuzda hangi stili kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Banyonun büyüklüğüne göre banyo taşı seçmeli ve rengini ise aksesuarlarla bütünleştirmelisiniz.

banyo

banyo

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Banyonuz küçük ise mutlaka duvar ya da fayansları açık renklerden seçin. Açık tonlar ortamı daha geniş ve ferah gösterir. Banyonuz dar ise banyo için seçtiğiniz aksesuarları da açık renkli olarak belirleyin. Açık renkli objelerin yanına biraz hareket sağlamak istiyorsanız renkli minik objeler de kullanabilirsiniz. Minik pencereniz bulunuyorsa renkli bir perde ile ortamın daha güzel görünmesini sağlarsınız.

Aynalar her zaman evin tüm odalarının kurtarıcısı olduğu gibi banyolarda da sıklıkla kullanılır. Lavabo üst kısmına büyük bir ayna takarsanız banyonuzu daha geniş hale getirebilirsiniz. Banyonuzda yerden tasarruf etmek istiyorsanız mutlaka gömme dolap kullanın. Yer seviyesi ile uyumlu duş kabini seçmeniz de banyonuzu ferah hale getirir.

banyo dekoru

banyo dekoru

Banyonuzda açık renkler kullansanız dahi kontrast sağlamak amacıyla bazı yerlere koyu tonları serpiştirebilirsiniz. Halı seçiminde ise küçük boyutluları tercih etmeniz önerilir. Banyonun rengine uygun halılar her zaman uyum sağlar. Küçük saksı çiçekleri de kullanarak banyonuzun havasını değiştirebilirsiniz. Zemin renkleri seçiminde duvarlarınızdan bir ton koyu renkleri seçerek, banyonun görünümünü farklı hale getirebilirsiniz.