Yaşam · 10 Kasım 2019

Kurumsal Web Tasarımda Ajans İo’nun Sözü Geçer

Web siteleri firmaların bir nevi kartvizitidir. Tüketiciler, bir firma hakkında araştırma yaparken öncelikle internet üzerinden arama yaparlar. Bu arama sonrasında karşılarında bir web sitesi yoksa söz konusu markaya duydukları güven azalır. Çünkü; teknoloji çağının gerekliliği olarak büyük küçük her firmanın bir web sitesi vardır.

Web Sitesinin Olmamasından Daha Kötüsü Var

Bir işletmenin web sitesi olmamasından daha kötüsü mevcuttaki web sitesinin kötü bir tasarıma sahip olmasıdır. Bu nedenle kurumsal web tasarım işlemleri güvenilir ajanslara yaptırılmalıdır. İyi bir web tasarımı tüketicinin siteyi kullanımını kolaylaştıracaktır. Örneğin; one page adı verilen, tek sayfadan oluşan web siteleri mobil uygulamalar için idealdir. İnsanlar da telefonlarını internette gezinmek için kullandıklarından kurumsal web tasarım önemini bir kez daha kanıtlar.

Prestijinizi Web Sitesi ile Gösterin

Kişi, kurum veya kuruluşların internet üzerinden prestijlerini iyi şekilde simgelemeleri çorlu web tasarım sayesinde olur. Kurumsal web tasarım konusunda uzman olan ajans.io ekibi, nitelikli projelere imza atarak firmanın kimliğini en iyi şekilde yansıtır. Kurumsal web tasarım konusunda uzmanlaşan sajansio.com her sektöre özel çözümler sunarak danışanlarının yüzde yüz memnuniyetini sağlıyor.

Her Sektöre Özel Farklı Tasarım

Her sektöre özel farklı tasarımlarla beklentileri tam olarak karşılayan www.ajans.io sektörel bazda nitelikli siteler oluşturarak potansiyel müşterilerin etkileşimini artırıyor. Örneğin: bir bankanın web sitesi yapılacaksa son derece sade ve güveni simgeleyen renklerden oluşan bir tasarım yapılır. Tasarımda genellikle mavi ve beyaz renkler kullanılır. Kurumsal web tasarım için bir fast food restoranının web sitesi yapılacaksa kahverengi gibi acıkmayı tetikleyici renkler kullanılır. Bu sayede bir yandan prestijini artırırken diğer yandan tüketicileri hareket geçirecek imgeler yerleştirilir. Tasarım bir e-ticaret sitesi için yapılıyorsa hızlı alışveriş ve tüketicinin alışverişini kolaylaştıracak arama çubuğu yerleşimi gibi detaylara özen gösterilir.