Yaşam · 20 Kasım 2019

Flash Disk Kaybolan Veriyi Kurtarma

Flash disk, verileri saklamamıza ve hızlı olarak aktarmamıza yarayan bir araçtır. Sürekli olarak bilgisayardan bilgisayara dolandığı için kimi zaman virüs bulaşması sonucu içerisindeki veriler kaybolabilmektedir. Bu nedenle flash disk veri kurtarma işlemine ihtiyaç duyabiliriz. Böyle bir şey pek çok insanın başına gelmiştir. Çevrenizde bu konuda uzman olduğunu iddia eden meraklı tiplerinde çok olduğunu varsayarsak genelde yapılan işlemler yarardan çok zarar sağlar.

Flash Diskte Bulunan Verilerin Kaybolma Nedenleri

Taşınabilir diskte bulunan veriler aşağıdaki nedenlerle kaybolabilmektedir.

  • Bir bilgisayardan diğerini dolaşan disklere zaman içerisinde virüs bulaşması
  • Ani yüklenme ve elektrostatik boşalma
  • Bilgisayara takılı olan diski hızlı ve hatalı bir şekilde çıkarma
  • Yanlışlıkla önemli verileri silme
  • Yanlışlıkla diski biçimlendirme işlemi yapma

En sık yaptığımız hatalardan bir tanesi diski bilgisayara taktığımız anda işlem bittikten sonra “donanımı güvenle kaldır” seçeneğini uygulamamaktır. Genellikle sabırsızlığımız sonucunda yapmadığımız bu işlem bizlere birkaç saniye kazandıracak iken tüm verilerimizin kaybolmasına neden olabilmektedir.

Flash disk veri kurtarma işlemine ihtiyaç duyduğunuzda internetten araştırdığınız her yöntemi uygulamamanız gerekmektedir. Çünkü kurtarma işlemleri verinin kaybolma yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Böyle durumlarda uzman kişilere başvurmak ve teknik destek almak en doğru yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’de kaybolan verilerinizi kurtarma işi yapan bir sürü firma bulunmaktadır. Bunların içerisinden yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine hizmet veren Gold Data firması öne çıkmaktadır. Sizde şirketten böyle bir hizmet almak isterseniz öncelikle https://www.goldverikurtarma.com/flash-disk-veri-kurtarma bu linkte bulunan sayfayı inceleyebilirsiniz. Ardından Gold Data ile iletişime geçerek sorunun kaynağı ve çözümleri hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Flash disk veri kurtarma işi uzman bir el sayesinde düşündüğünüzden daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.