Moda · 9 Nisan 2017

Bu Yaz Kısa Topuklar Moda!

Yaz yaklaşırken topuklu sandaletler için de geri sayım başladı. Yaz ayları için en iyi kurtarıcı olan sandalet modelleri, küçük topuklu ve şık formları ile birçoğumuzun kalbini fethetmeyi başardı bile! Giymek için gün saydığımız, bir an önce hava ısısının yükselmesini istediğimiz şu günlerde, modayı yakından takip etmek isteyenlerin favorisi ayakların büyük kısmını açıkta bırakan, kısa topuklu sandaletler olmaya başladı. Parmakların üzerinden geçen ince bir şerit ve yalnızca 6 cm topuk…

kısa topuk

kısa topuk

Yaz akşamları için ne kadar iyi bir kurtarıcı olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. Akşam eğlenmek için gidilen yerlere de gün içerisinde keyifle kullanmaya da uygun olan bu ayakkabılar, 2017 yazında trend olacağa benziyor.

Parlak ve Simli Modellerden Yana Seçim Yapın

2017’de trend olan unsurlardan biri de simli ve parlak detaylardı. Özellikle simli kadife kumaşları kış boyu üzerimizden eksik etmedik ve sonrasında bu detayı ayakkabılarda da görmeye başladık. Metalik detaylardan sonra simli ve parlak detaylar da vazgeçilmezlerimizden biri oldu. Görülen o ki yazlık ayakkabı seçimlerinde de parlaklığıyla ön plana çıkan modelleri tercih etmemiz gerekecek.

kısa topuklu ayakkabılar

kısa topuklu ayakkabılar

Sadece topuklu ayakkabılarda değil, gündelik ayakkabılarda da bu detaylar ön plana çıkıyor. Baştan ayağa parıltılı spor ayakkabılar görmek sizleri şaşırtmasın. Bunları kombinlemek de çok zor olmayacağa benziyor. Ne de olsa sadece ‘bir yıldızınız olsun’ öngörüsüyle hareket etmek işimizi kolaylaştırıyor. Ayakkabılar kendisini bu kadar gösteriyorken, kıyafetleri sade modellerden yana seçmek akıllıca olacaktır.