Hamilelik · 1 Mayıs 2018

Anne Adayları için Doğum Planı Nasıl Çıkartılır

Hamilelik sürecine giriş yapan anne adaylarının dikkat etmesi gereken pek çok farklı önemli ayrıntı bulunuyor. Doğuma en az 1 hafta kaldığı zaman bu sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılabilmesi için en ufak ayrıntılara dahi dikkat edilmesi gerekebiliyor.

Doğum planları sayesinde ise anneler ve bebekler sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatabiliyorlar. Anne adaylar doğum planı süreci geldiği zaman doğum öncesi ve sonrasında yanlarında kimlerin olacağını bir kenara not almalıdır.

doğum

doğum

Doğumun ne türde ve hangi yöntemler ile yapılacağı da önceden belirlenmiş olmalıdır. Bunun sebebi doğum zamanı geldiği zaman ne tür hazırlıklar ve önlemler alınması gerektiğinin önceden belirlenmiş olmasıdır.

Doğum Çantası ve Bebekler için Doğum Planı Oluşturmak

Bebekler için yapılacak doğum planı detayları da mevcuttur. Bebekler dünyaya geldikten sonra o bebeği ilk olarak kimin kucağa alacağı gibi bilgilere bu plan içerisinde mutlaka yer verilmelidir. Bebeklerin bakım odalarında anneleriyle mi yoksa başka bir kişi ile mi birlikte uyuyacaklarına da karar verilmiş olmalıdır.

doğum planı

doğum planı

En önemli ayrıntı ise başka bir çocuğa daha sahipseniz, çocuğunuz ile ilgilenecek kişiyi önceden seçmiş olmanızdır. Önceden belirlediğiniz bir kişi siz hastanedeyken çocuğunuz ile ilgilenmelidir.

Anne ve bebekler için özel çantalar hazırlanması da önemlidir. Çantaların içerisinde annenin ve bebeğin ihtiyaç duyabileceği tüm eşyalar yer almalıdır. Çantanın ise doğumdan sonra kolay erişilebilir bir yerde durması gerekiyor.