Dekorasyon · 12 Haziran 2018

En Yeni Fayans Modelleri

Mutfak ve banyoların vazgeçilmezlerinden olan fayansların da elbette bir modası var. Hatta o kadar hızlı bir akım var ki genellikle yaptırdıklarınız 5 yıl sonra artık demode olmaya başlıyor. Peki bu yıl fayans modellerinde neler ön plana çıkıyor?

banyo fayans çeşitleri

banyo fayans çeşitleri

Koyu tonlar

Fayans modellerinde her zaman koyu tonlar çok daha fazla dikkat çekiyor. Koyu renk seviyorsanız aralara renk geçişleri attırabilir ev daha hoş bir ton elde edebilirsiniz.  Çok koyu renk ya da çok açık ve renkli olan fayanslardan uzak durmalısınız. Soft renkler her zaman fayansları daha modern gösterir ve yapıldığı yere daha fazla anlam katar.

Desenli Fayanslar

Bu yıl desenli fayanslar ön planda artık sıradan yuvarlak ve şekiller sona eriyor. Karmaşık desenli olanları bile artık görmek mümkün. Özellikle farklı farklı desenleri bir bütün olarak dekore etmek çok daha başarılı bir işin ortaya çıkmasını sağlıyor olacaktır.

fayans

fayans

Kabartmalı Fayanslar

Bir diğer trend olan fayans modellerinin arasında ise kabartmalı fayanslar geliyor. Çok daha şık ve ağır duran bu modeller fiyat olarak da biraz yükseğe kaçabilir. Dilerseniz her tarafa ya da sadece bazı noktalara ekletme yaparak fayans dekorlarınızı en güzel şekilde tasarlayabilirsiniz. Modellerin içinsen seçimi yaparken, mekanınıza ne kadar uyumlu olduğuna da iyi bakmalı ve o şekilde kararınızı vermelisiniz.