Dekorasyon · 9 Mayıs 2017

Bebek Odası Hazırlıkları Nasıl Yapılmalı?

Çocuk, ailelerin en büyük mutluluğudur. Bu mutluluğun başlangıcında olan aileler günler öncesinden doğum için hazırlıklar yaparlar. Bebek odası yapacak insanlar bunun baştan aşağı bir yenilik ve temizlik yapmak isterler. Bebek odalarının dekorasyonun belirleyen unsurların başında bebeğin cinsiyeti gelir. Kız çocukları için pembe, kırmızı ve beyaz tercih ederken, erkek çocuklarda ise popüler ren mavi olmuştur.

bebek odası

bebek odası

Bebek beklerken, en keyifli anlardan birisi bebek odası hazırlamak olmuştur. Bebek odaları takımları da salon takımları gibi hem klasik hem de spor modelleri vardır. Bebek odalarında yer alacak mobilyaların her biri fonksiyonel olmalıdır. Fonksiyonel mobilyalar pratik kullanım sağladığı gibi yer bakımından da çok fazla alan tutmaz

Bebek Odalarında Halı Seçimi

Bebek odalarına zarif fikirler kurgulamak için öncelikle renklere karar vermelisiniz. Bunun için beyaz, pudra gibi renkleri bir ya da iki renk ile kombin yapabilirsiniz. Bebek odalarını dekorasyon yenilikleri hakkında bilgi sahibi olmak için dekorasyon içerikli internet adreslerini ya da dergilerini ziyaret etmelidirler. Mobilyaların yüzey kısmında kullanılan boyanın seçimi konusunda araştırma yapılarak sağlıklı ürün seçimi yapmak gerekir.

bebek odası takımı

bebek odası takımı

Bebek odalarının dekorasyon yeniliklerinde aydınlatma ve halı seçimi de çok önemlidir. Bebek odalarının aydınlatmalarında güçlü aydınlatma özelliğine sahip ürünler seçmek yerine sarkıt ya da abajur şeklinde aydınlatma ürünleri seçilmelidir. Halı seçiminde ise kolay temizlenebilir ve alerjen özelliklere sahip mobilya ve perdelere uyum sağlayan halı seçilmelidir.