Sağlık · 13 Temmuz 2017

Burun Tıkanıklığı Yaşayanlar Dikkat

Gripten arda kalan büyük bir rahatsızlık burun tıkanıklığıdır. Kışın en çetin günlerinde olduğumuz bu dönemde genç yaşlı bir çok kişi gribe yakalanmıştır. İster yetişkin olun ister çocuk olun eğer burnunuz tıkalı ise kesinlikle bu sorundan bir an önce kurtulmanız gerekir. Çünkü burun tıkanıklığı uyku esnasında sizi olumsuz etkileyecektir. Ayrıca kesinlikle bu tıkanıklığın temizlenip açılması gerekiyor. Peki nasıl?  İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için bir karışımdan tarifi vereceğiz.

burun

burun

Doğal Yollarla Tıkanıklığa Çözüm

1 domates suyu içerisine 3 veya 4 diş sarımsak, bir kaşık limon suyu ve içine bir çay kaşığı tuz koyun ve kaynatın. Bu karışımı 2 gün günde 2 defa içerseniz tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz. Yetişkin kişiler burun tıkanıklığı sorunu yaşıyorsa bu karışımı tüketebilirler.

burun tıkanıklığı

burun tıkanıklığı

Bir başka tarifimize set sarımsaklı su ile yapılıyor Bir litre sıcak su içerisine bir baş sarımsak dişlerini atın ve bu şekilde kaynatın Bu suyun buharından nefes alın. Eğer isterseniz çay bardağıyla içebilirsiniz. Tarifini verdiğimiz bu iki karışım sayesinde burun tıkanıklığı probleminizi sonlandırabilirsiniz. Son olarak bir tavsiyemiz de sıcak, uzun bir duş almanız olacak.