Sağlık · 7 Mart 2019

Topuklu Ayakkabı Farkı

Pek çok kadın için var olma sebebi ya da moda olgusunu ana unsuru olarak görülen ayakkabı bir gereklilik ya da bir aksesuar olmanın dışında bir tutku olan topuklu ayakkabı asla vazgeçilmezlerimiz arasında taçlandırılmış olarak yerini almakta. Leonardo Da Vinci’nin hayatımıza kattığı en güzel nesne olarak topuklu ayakkabı, öncelikle kalça bölgesini kaldırarak tüm bacak bölgesini çok daha ince ve uzun göstermekte. Yine bütün bayanların bildiği gibi zarafetin temsilcisi olarak topuklu ayakkabı kadına bir anda bir muhteşem görsellik kazandırmakta.

Ayaklarımıza dahil olduğu andan itibaren kadın yürüyüşünde ve duruşunda fark yaratan topuklu ayakkabı, kısa kısa ve küçük adımlar atma zorunluluğu ile adeta manken yürüyüşü edasında yürüyüşümüzü de naifleştirmekte. Topuklu ayakkabı çizme ve bot ya da topuklu terlik kullanımında öncelikle bilinmesi gereken tam olarak dik bir duruş ve yürüyüştür ki öne ya da arkaya doğru yıkılma tarzında yürüyüş topuklu ayakkabının yarattığı o mükemmel mucizenin yok olmasının yanı sıra hatta kötü bir görüntüye neden olur.

Topuklu Ayakkabı Kombinleri

Kadın demek zarafet, naiflik ve şıklık demektir. Bu nedenle duruş ve yürüyüş zarafeti sağlayan topuklu ayakkabılarımızı, Allah her daim dolaplarımızdan ve ayaklarımızdan eksik etmesin diyelim. Feminen ve şık bir görüntünün garantisi olarak tüm çeşitleri ile topuklu ayakkabı kombinlerine Mecrea sitesinde yer alan birbirinden şık topuklu ayakkabılar eşliğinde kısaca bir göz atalım.

Bu sezon ve 1960’lı yıllarda Marilyn Monroe’den bu yana kadınların gözdesi olan Stiletto tarzı ince topuklu ve ince burunlu ayakkabı modelleri sanırım her dönemin trendi olacak. Bu yüzden stiletto ayakkabı ile yapılacak kombinlerden başlayalım. Hemen her rengi ile kalem etek altına giyildiğinde en özel şıklığı yaratan stiletto tarzında topuklu ayakkabı, yine bol paçalı dökümlü pantolon ve tulumlar ile birlikte kolay biçimde şık bir bütünleme oluşturmakta. Diğer bir sıra dışı ve rahat topuklu ayakkabı modeli olarak platform topuklar eşliğinde şıklık sağlamak için uzun salaş elbise ve eteklerin yanı sıra yerlere değin uzanan paçaları ile İspanyol paça pantolonları önerebilirim. Platform topukların ön plana çıkardığı bir diğer kombinde, önü kısa arkaya doğru uzayıp giden eteklerdir.