Diyet · 10 Temmuz 2017

Yaza Girerken Kilo Verme Yöntemleri

Yaz girerken herkesin aklında olan, plajlarda ve ince kıyafetlerin altında kendini rahat hissetmektir. Özellikle bayanlar bu konuda daha panik durumları oluşturarak her türlü yöntemi denemeye çalışmaktadırlar. Biraz diyet ve spor takviyesiyle yaza istenilen vücutlarla girmek çok da zor değil. Vücudunuzu iyi analiz edip size en uygun programı yazabilecek bir spor koçu ve beslenmenizi kontrol altına almanızı sağlayacak bir beslenme danışmanı ve tabi ki kararlılık, istenilen sonuca ulaşmanız için yeterli olacaktır.

kilo verme

kilo verme

Kilo verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kilo verme sürecinde destek almak istemeyen veya imkanı olmayan kişiler için kilo verirken dikkat edilmesi gereken hususlar ana başlıklarıyla şöyledir;

Beslenme Alışkanlığı ; Atıştırmalık ve abur cuburların beslenme alışkanlıklarından çıkartılması ve protein ağırlıklı beslenme programlarına önem verilmesi gerekmektedir. Vücut direncinin düşmemesi ve acıkma sürecinin kısalmaması için ara öğünlerle süt, yoğurt gibi protein desteklerinin yapılması bedeni güçlü kılmaktadır.

Egzersiz ; Düzenli olarak hergün en az 45 dakikalık yürüyüşler metabolizmanın hızlandırılmasını olumlu etkilemektedir. Evde veya ofiste çalışırken yapılacak kolay egzersizler de vücudun ihtiyacı olan toparlanmayı sağlayacaktır.

kilo verme yolları

kilo verme yolları

Ayrıca günümüzün etkin detoks tarifleri ve programları sayesinde hem yaz günlerinin sıcaklığını dindirmek hem de vücudunuzu bu programla şaşırtmak mümkün. Bir şişe suya atacağınız salatalık ve limon dilimleri ile beraber, nane yaprakları hem bu sürecinize etki edecek hem de yaz aylarının hararetini üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır.

Ele alınacak olan iki önemli husus sayesinde istenilen vücuda ulaşmak mümkün olacağı gibi kararlılık bu süreci destekleyen en önemli etken olacaktır.