Güzellik · 18 Kasım 2018

Maskara Sürerken Yapılan Hatalar 

Kadınların büyük bir kısmı başka bir şey yapmasa bile dışarıya çıkacakları zaman en az maskara ve kapatıcı kullanmayı tercih ediyorlar. Birçok kadının makyaj çantasının olmazsa olmazlarından bir tanesi olan maskaralar yanlış kullanıldığı zaman ortaya istenilenden çok daha kötü görüntüler çıkabiliyor.

maskara

maskara

Kirpik Kıvırıcısını Maskara Sonrası Kullanmak

Pek çok kadın kirpik kıvırıcısını maskarayı uyguladıktan sonra kullanmayı tercih ediyorlar. Böyle olunca da kirpikler kıvırıcıya yapışıyor ve kopuyor. Bunun yerine maskaradan önce kirpik kıvırıcıyı kullanılmalıdır.

Çok Fazla Maskara Kullanmak

Kadınlar genel olarak maskara ile kapatıcı, allık ve fondöteni bir tutmayı tercih ediyorlar. Çünkü onlar belirli oranlarda çok sürüldükleri zaman herhangi bir sorun oluşmuyor olsa da kat kat maskara sürülmesi sonrasında kirpikler kalın ve yapışık görünüme ulaşmış olacaktır. Takma kirpik görünümün oluşmasını engellemek adına tek kat maskara sürülmelidir.

maskara sürmek

maskara sürmek

Kirli Maskara Fırçası

Makyaj fırçalarını temizleyen kadınlar genel olarak maskara fırçalarını temizlemeyi es geçiyorlar. Kirli fırçalar kirpiklerde topaklanmaya neden oluyor. Bununla beraber kadınlar fırçanın üzerinde kalan kurumuş maskara kalıntılarını maskara tüpüne fırçayı bastırarak temizlemeyi tercih ediyor. Halbuki bunun yerine maskara fırçası düzenli olarak ılık su ile temizlenmelidir.

Maskara Fırçasını Bastırarak Kullanmak

Tüm dikkatin gözlere çevrilmesi adına maskara çoğu zaman yanlış kullanılmaktadır. Yapılan yanlışların başında ise fırçanın bastırılarak kullanılmasıdır. Fakat bu durum kirpiklere ciddi anlamda zarar verebilecektir.