Yaşam · 8 Kasım 2019

Yazılım Geliştirme Süreçleri

Yazılım geliştirme,  mühendislik ilkeleri içerisinde yazılım sistemlerinin yönteminin, dizaynının gerçekleştirilmesi, daimi olarak ve gerektiğinde kişi tarafından bilgilerin güncellemesini sağlamak, yazılım geliştirme denir.

Yazılım Eğitimi

Halk arasında yazılım geliştirme denilen eğitimin konu yelpazesi oldukça geniştir. Teknolojinin gelişmesi ile internet üzerinden yazılım geliştirme eğitimi veren www.clicktopeak.com gibi pek çok site açılmış. Bu eğitim sitelerin başında mobil veri tabanlı eğitim siteleri geliyor. Günümüzde mobil ile veri tabanlı eğitimleri veren sitelerin en büyük özellikleri; her ölçekteki firmaların ihtiyaç duydukları web eğitimi, masaüstü ile mobil yordamları geliştirme ve kodlamayla beraber veri tabanı yöntemini tasarlamak, güvenli bir biçimde kurmak, yönetmek, kontrol amaçlı internet üzerinden verilme amaçlı hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Mobil ile veri tabanlı sitelerden yazılım geliştirme eğitimi alacak olan katılımcı, yazılım geliştirme eğitiminden elde edeceği bilgi ve kendine göre olan bakış açısı ile de tasarımın gereken analizini yapabilir. Kişi mobil ile veri tabanlı sitelerden alacağı yazılım geliştirme eğitimi ile projeyi geliştirmek adına uygun kaynakları seçmek ile kendine göre planlar yapabilir. Kişi doğru veriler ile  yazılım geliştirme eğitimini aldığında programlama ve teknolojisini seçmekle kullandığı kendine özel programlar, projeler yaratabilir.

Yazılım Eğitimi Nasıl verilir?

Yukarıda da anlatılan Click To Peak anlatıldığı gibi yazılım geliştirme eğitimleri; pek çok firmanın temel kurgusu, verileri doğru bir biçimde kullanmak ile ilgilidir. İnternet üzerinden alınan eğitimlerin yanı sıra yazılım geliştirme eğitimi yazılım uzmanlarından da alınabilir. Yazılım uzmanlarından yüz yüze alınan yazılım geliştirme eğitimi internet üzerinden alınan eğitimden daha faydalıdır demek doğru olur.

Çünkü kişi yazılım geliştirme eğitimini internetten aldığı sırada kendi başına bazı konuları analiz etmekte zorlanabilir. Bundan dolayı yazılım geliştirme eğitimini almak isteyen kişinin imkanı varsa konu ile ilgili eğitimini bir yazılım uzmanından almak daha doğru olur.