Sağlık · 26 Mayıs 2019

Yıpranan Saçlar için En İyi Bakım Önerileri

Özellikle yaz ayları geldiği zaman kadınların saçları güneşin zararlı etkilerinden dolayı daha fazla yıpranmaya başlar. Sık sık denize ya da havuza girmeye başlayan kadınların saçları bu durumdan dolayı olumsuz olarak etkilenir ve saçlar yıpranmaya başlar. Bu sebepten dolayı yaz aylarında yıpranan saçlara ekstra özen gösterilmelidir.

Hassas bir yapıya sahip ve ince telli saçlara sahipseniz yine aynı özeni saçlarınıza göstermeniz gerekiyor. Saçlarınızın doğal görünümünden vazgeçmek istemiyorsanız doğadan gelen mucizelere göz atmanız sizler için yararlı olacaktır.

Beslenme düzeninizde yapabileceğiniz birtakım değişiklikler de saçlarınızın bakımlı olmasını sağlayabilir. Örneğin kahvaltınızda yumurta tükettiğiniz günlerde, o gün içerisinde 1-2 kasede yoğurt yerseniz sağlıklı beslenebilir ve saçlarınızın yıpranmasın da önleyebilirsiniz.

saç boyama

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Saç bakımını doğal yollar ile sağlayabilmek ve yıpranan saçları tazeleyebilmek için bol su içmeye de özen göstermelisiniz. Su içmek saçlarınıza ve cildinize iyi gelir, yıpranmış saçlarınızı onarmaya başlar.

Bu yöntemler dışında bir diğer yöntem ise zeytinyağı ve yumurta uygulamasıdır. Zeytinyağını ve yumurtayı bir kap içerisine koyup karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kepekleri önleyebilen bu yöntem aynı zamanda saçlarınızın nemli kalmasını da sağlar. Saçlara ısı uygulayarak düzleştiren yeni nesil araçlardan ise bu süreç içerisinde kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Bu cihazlar saçlarınızın kısa süre içerisinde daha fazla yıpranmasına sebep olabilir.