Sağlık · 14 Temmuz 2019

Hızlı Saç Uzatmanın Yolu

Saçların sağlıklı ve bakımlı olması kadar hızlı uzamasını da isteyenler bir hayli fazladır. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız öncelikle onların sağlıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Saçınız aslında sizin sağlığınız hakkında da bilgi verir. Tiroitlerde yaşanan rahatsızlıklardan demir eksikliğine kadar birçok durum saçların uzamasını da etkileyen sebeplerdir. Bu neden ise bedensel olarak sağlığınıza dikkat etmeniz tahlillerinizi yaptırarak eksilen vitamin ve kan değerlerinize de baktırmanız önerilir. Olası sağlık sorunlarında ise tedavi olmanız ile beraber saçlarınızda güçlenerek daha hızlı uzamaya başlayacaktır.

Saç Tellerine Dikkat

Saç tellerine dikkat etmeniz saçlarınızın daha hızlı uzamasına destek olurken aynı zamanda sağlıklı olmasına da etki eder. Saç tellerinin kırılmasını önlemek ve nem dengesinin sağlanmasına destek olmak amacıyla kuaför işlemlerinizi azaltmanız önerilir. Boya ve açıcı kullanımını da en aza indirmeniz saçınız için olumlu olacaktır.

Saçlarını eğer çok yağlı değil ise her gün şampuan ile yakalamaktan uzak durun. Bunun yanı sıra mutlaka saç kremini de kullanmanız önerilir. Aynı zamanda sıcak su ile saçların yıkanması tellere zarar verdiği için ılıktan soğuğa yakın olan su ile durulama yapmanız önerilir. Saçların yıkama sonrasında ise kendiliğinden kurumaya bırakılması ve saç kurutma makinesinin kullanılmaması da önemlidir. Böylece saç tellerinin nem seviyesi de düşmemiş olur. Ayrıca saçlarınızı tararken de dikkatli olmanız ve yavaş yavaş taramanız önerilir.