Yaşam · 7 Ağustos 2017

Motor Tutkunları İçin Koruyucu Ekipmanlar

Motor kullanmayı sevenler için motorcu ekipmanları oldukça önemli bir konudur. Çünkü arabanın kasası gibi herhangi bir koruma söz konusu olmadığı için motorcuların tek koruması kullandıkları kıyafetlerdir. Olası bir kaza anında kullanılan tüm ekipmanlar motorcuların hayatlarını kurtarmaların yardımcı olacaktır. Ya da yaşanacak ufak sakatlanmalarında tamamen önüne geçmiş olabilirsiniz.

motor sürmek

motor sürmek

Birçok farklı motosiklet ekipmanı bulunmaktadır. Tüm bu ekipmanlar kazalara karşı dayanıklılık sağladığı gibi aynı zamanda olumsuz hava koşulları içinde büyük bir destek sağlamaktadır. Bu nedenle kesinlikle motor sürüşleri sırasında koruyucu ekipmanlar kullanılmalıdır. Ekipmanlar arasında kesinlikle ve kesinlikle gerekli gereksiz diye ayrım yapılmaması gerekmektedir. Çünkü her ekipmanın kendine göre koruduğu bir bölge bulunmaktadır. Bir motor sürücüsünün kask, motosiklet montu, motosiklet pantolonu, motosiklet eldiveni, motosiklet botu gibi ekipmanların dışından kullanması gereken daha birçok ekipman vardır.

motor

motor

Motor Ekipmanlarının Önemi

Motor ekipmanları arasında neredeyse çok az kullanılan ekipmanlardan birisi de sırtlıktır. Vücut hareketlerine uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanan bu ekipman aerodinamik yapısı ile büyük bir önem taşımaktadır. Olası kazalarda sırt ve bel bölgesini tamamen korumakta ve omurga incelmelerini engellemektedir. Motor ile kaza anında kendinizi fırlattığınızda sizi koruyacak en büyük diğer iki ekipman ise dirseklik ve dizlik olacaktır. Bu iki ekipman sayesinde yer ile yaptığınız sert temaslarınızda kendiniz koruyabilir ve destek aldığınız bu iki bölgeyi daha iyi kullanabilirsiniz.