Yaşam · 9 Ağustos 2017

Sabah 10’dan Önce Yapılması Gerekenler

Yaz ayları geldi ama iş temposu yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle de böyle günlerde insanın hiç sabah erkenden kalkıp işe gidesi gelmiyor. Yazın sıcağı, coşkusu ve renkliliği insanı tembelleştiriyor. Peki sabahları çekilmez değil de güzel, mutlu ve coşkulu bir hale getirebilmek için neler yapılabilir?

gerinme hareketi

gerinme hareketi

Her Saban Mutlaka Yapın

Uzmanlar özellikle sabahları saat 10’a kadar yapılması gereken birtakım etkinlikler olduğunu ve bu etkinlikler sayesinde de insanların sabahları daha çok seveceğini, işe daha huzurlu, mutlu ve enerjik bir şekilde gideceğini belirtti. Peki nedir bu etkinlikler? Her sabah saat 10’a kadar mutlaka en az 3 bardak su için. Hatta bu suların içine limon atarsanız da size ciddi yarar sağlayacaktır. Su hem vücuda hem de kafaya çok yararlı.

gerinmek

gerinmek

Bazı insanların sıklıkla yaptığı, bazılarının ise yapılmasından dahi hiç hoşlanmadığı bir hareket vardır. O da esnemektir. Ama böyle kolları açarak esnemeyi tüm iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir esneme. Bu insanı rahatlatan bir davranıştır. Her sabah mutlaka yapın. Dengeli hareket etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra birde ruhun gıdası var tabii. Müzik dinlemek zihninize çok yararlıdır. Ruh halinizi yansıtan sevdiğiniz şarkıları dinlemek sizi cıvıl cıvıl yapabilir. Son olarak da gülümseyin. Gülümsemek nasıl olursanız olun sonunda iyi kalmanızı sağlayacaktır.