Sağlık · 16 Şubat 2020

Pet Şişeler ile Dekorasyona Katkı Sağlamak Mümkün mü?

Doğanın hızla kirlenmesi ve bunun önüne bir türlü geçilmemesi mevsimlerin değişmesine de sebep oluyor. Doğaya atılan cam, plastik, metal ve kâğıt atıklarının geri dönüşüme verilmesi doğaya yapılacak en önemli katkıdır. Bunun yanı sıra ev dekorasyonunuzun yanı sıra bahçe ve balkon dekorasyon uygulamalarınızda da pet şişlerden destek alabilirsiniz. Bu çalışmalar yer vererek hem pet şişeleri değerlendirerek doğaya önemli bir katkı yapmış olursunuz hem de yepyeni bir dekorasyon çalışmasına imza atmanın avantajlarına sahip olursunuz.

Farklı ebatlara sahip olan pet şişeler ile yaratılacak olan bahçe, balkon ve ev dekorasyon uygulamalarında değişen birçok tercihe yer açılmaktadır. Şık puflardan saksılara kadar uzanan liste içinden istediğiniz tasarımları seçerek satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Pet Şişe ile Puf Yapımı

Pet şişeleri ile puf yapımına yer açmak mümkün. Yapım aşamasında silikon ve silikon tabancası, ip, kumaş ve süngere ihtiyaç duyarsınız. Bunların yanı sıra pufunuzu hayalinize göre farklı kumaş ya da aksesuarlar ile de tamamlamak için değişen malzeme seçeneklerine yer vermeniz mümkün. Pet şişeleri düz ve ters olarak sıralayıp yapıştırın ve aralardan tekrardan başlama işlemine yer açın. Kullanılacak olan kısma süngeri koyarak yapıştırın. Kumaşı da yaptığınız tasarıma uygun olarak kesip biçerek pufunuzun son halini almasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem ile pet şişeden sehpada yapabilirsiniz.