Sağlık · 19 Temmuz 2017

Sigarayı Bıraktıktan Sonraki Kritik 3 Gün

Sigara içmek belki de bu hayattaki en kötü alışkanlıklardan bir tanesidir. Çoğu kişinin genç yaşlı, kadın erkek, çoluk çocuk demeden içtiği sigara ne yazık ki sağlığa oldukça zararlı. Bu yüzden eğer sigara içiyorsanız kesinlikle bırakmalısınız. Sigarayı bırakma kararı alanların bıraktıktan sonraki 70 ila 72 saat çok kritik geçer. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu kritik anlarda neler yapmanız gerektiğini anlattık.

sigara

sigara

Sigarayı Bırakanlar Dikkat

Nikotin eksikliği yaşadığımız için bu günlerde yorgunluk asabiyet ve baş ağrısı gibi durumlar yaşanabilir. Eğer kendinizi sinirli veya çok tedirgin hissediyorsanız size önerimiz derin bir nefes almak veya açık havaya çıkıp yürüyüş yapmanız olacak. Eğer isterseniz sıcak bir duş da alabilirsiniz. Bu dönemde aşırı duygusal ve hassas hissedebilirsiniz. Eğer böyle duygulara girerseniz yalnız kalabileceğiniz bir ortamda bulunur.

sigara bırakmak

sigara bırakmak

Geçene kadar kendinizi dinleyin. Bazen kusacak gibi hissedebilirsiniz. Eğer bulantı gibi durumlar yaşarsanız bir elma ya da zencefil yiyin. Sigara tiryakileri genelde yemekten sonra bir tane sigara kesin içerler. Bu anlarda krizi değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz dışarı çıkıp yürüyüş yapın.