Güzellik · 17 Haziran 2017

Cilt Lekelerinde Kurtulmanın Kolay Yolu

Cilt lekeleri farklı sebeplerle ortaya çıkan bir durumdur. Birçok kişinin özellikle yüzünde ve vücudun belli bölgelerinde farklı tiplerde leke durumu gözlenebilir özellikle de bayanların moralini çok bozar. Görsel olarak hoş olmayan bir görüntüye sebep olmasının yanında bazı türleri kaşıntıya bile neden olabiliyor. Fakat cilt lekeleri içinde en sık rastlanılan güneş lekeleridir. Bu yazıda siz değerli okuyucular için cilt lekelerinden kurtulabileceğiniz bir önerimiz olacak. Dolayısıyla hemen okumalısınız.

 

Limon Suyu İle Lekelere Elveda

 

Dermatologların geneli cilt lekelerinden limon suyu ile kurtulabileceğinizi belirtiyor. Eğer gece yatmadan evvel lekelerin olduğu kısımları bir miktar limon suyu sürerseniz bir müddet sonra lekeler  ortadan zamanla kalkacaktır. Etkili sonuç almak için bu uygulamayı düzenli olarak uygulamanız gerekir. Limon C vitamini açısından oldukça zengin bir besin olduğu için antiosidan içeriği de fazladır. Bu da lekelerin yok olmasında eti etmesini sağlıyor.

Limonun lekeler üzerinde bu denli etkili olması sebebi ile siz değerli okuyuculara bir de maske tarifi vermek istedik. Bunun için bir yemek kaşığı şeker, bir yemek kaşığı içme suyu ve yarım limon suyunu karıştırıp önceden temizlediğiniz cildinize masaj yaparak sürün. Bu doğal peeling düzenli olarak uygulanırsa lekelerde büyük oranda azalma gözlenebilir. Eğer isterseniz bu işlem ardından bir yemek kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırıp cildinize sürebilirsiniz.