Dekorasyon / Yaşam · 6 Ağustos 2021

Ev Dekorasyon Ürünleri Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu önceleri sadece kadınların ilgi alanları olsa da günümüz dünyasında herkes için büyük önem taşımaktadır. Çünkü genellikle evde zaman geçirilir, konuklar ağırlanır ve hatta iş toplantıları bile ev ortamında yapılabilmektedir. Bu nedenle kişiler için evin nasıl göründüğü ve algılandığı son derece önem arz etmektedir. Bu kişiler arasında bir kişilik yansıması olarak düşünülmektedir. Ev dekorasyon süreci evin biçimiyle başlar. Çünkü evin dar veya geniş bir alanının olması, mobilyaları dolayısıyla da dekorasyon aksesuarlarını etkileyecektir. Örneğin; Eviniz dar alanlı bir yapıda ise büyük mobilyalar, aksesuarlar alanı daha da daraltacağı için yanlış olacaktır, bu ev için minimalist bir tarz tercih edilmelidir, elbette ki kişisel farklılıklar dolayısıyla her ev farklı zevklerde dekore edilebilir.

Ev Dekorasyon Ürünleri Nasıl Yapılır

Ev Dekorasyonunuzu Kendiniz Tamamlayın

Mobilya satın almak zorlu bir süreç olsa da kişiler zevklerine uygun mobilyaları belirleyerek bu süreci tamamlarlar ancak işin en ayrıntılı kısmı , evin asıl tarzını gösterecek olan dekorasyon ürünlerini her zaman seçmek kolay olmayabilir, hatta bazen imkansız hale gelir. İnsan bazen yaşadığı rutinden de sıkılabilir, evin havasını değiştirecek ufak farklılıklar isteyebilir. Bunun en iyi yolu dekorasyon ürünleridir ancak bazen birçok aksesuar dükkanı gezseniz de aradığınız, hayal ettiğiniz , farkınızı gösterecek dekorasyon ürünlerini bulamayabilirsiniz. Ne yapacağınızı düşünüyorsanız son yıllarda moda haline gelen kendin yap projesini deneyebilirsiniz, kendi el emeğinizle eviniz için farklı ürünler yapabilir, dilerseniz bu ürünleri sevdiklerinize armağan ederek onlarla paylaşabilirsiniz. Üstelik kendiniz için bir hobi kazanabilirsiniz.

Hangi Malzemeler Kullanılabilir?

Ev Dekorasyonu için çeşitli market ve ev eşyaları satan yerlerden süsler, bardaklar, şamdanlar alabilirsiniz yada evinizde var olan artık kullanmadığınız peçete ruloları, yine eskimiş bardaklar, tabaklar ve kavanozlar ile akvaryumlar ve küçük oyuncakları kullanarak kişisel zevkinize uygun, sizi yansıtan ürünler elde edebilirsiniz.

Malzemeleri Kullanım Biçimleri

Evinizde artık kullanmadığınız peçete rulolarını bir maket bıçağı yardımıyla farklı şekillendirebilir, üzerlerine küçük yapay çiçek veya süsleri yerleştirerek veya bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırarak özellikle buz dolaplarınız için, evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz süsler yapabilirsiniz. Kavanoz ve akvaryumlarınızın içlerini süslemek için internet veya çeşitli hobi mağazalarından yapay çim, ağaç, biblo, ev vs. ürünler satın alarak bu ürünleri, hayal gücünüzle değişik şekillerde kullanabilir, eviniz için güzel süs eşyaları yapabilirsiniz. Yine kullanmadığınız bardak, şamdan, tabaklarınızı renklendirerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız daha birçok malzemeyle, yaratıcı yönünüzü kullanarak hem dekoratif hem işlevsel ürünlere sizde sahip olabilirsiniz.