Dekorasyon · 20 Haziran 2017

Dekorasyonda Televizyon Konumlandırma Nasıl Olmalı?

İlk icat edilip evlerimize girdiğinden bu güne televizyon her daim dekorasyonda odak noktası olmayı başardı. Özellikle salonlarda kullanılan televizyonların konumlandırılması da bir o kadar önemlidir. Televizyonun nereye konulacağı, televizyon büyüklüğü, etrafında nelerin olması gerektiği ve daha birçok konuya dikkat ederek dekorasyonunuzu mükemmel yapabilirsiniz.

Televizyon Seçimi ve Konumu

Televizyon seçimi salonlarda oldukça önemlidir. Küçük bir salonda büyük bir televizyon kötü duracağı gibi büyük bir salonda da küçük bir televizyon kötü durur. Bunun yanı sıra televizyon ve karşısında oturulacağı mesafede önemlidir. Örneğin 82 ekrana sahip olan bir televizyon sahibi iseniz mesafenin en az dört metre olması gerekir.

Televizyon konumlandırılırken etrafına koltuk takımını koyup odakta TV olması gerekir. Bunun yanı sıra televizyon için ünite kullanımı da kablo ve benzeri kirliliğinin ortadan kalkmasına sebep olacaktır. TV ünitesi seçiminde de salonunuz ile uyumlu olan ve genel ihtiyacınıza uyan seçimi yapmanız önerilir.

Özellikle ekranda gündüz oluşan renk geçişi pencere yansımasından kaynaklanır. Buna bir çözüm oluşamıyor ise kalın perde ya da stor kullanılabilir.

Televizyon severler özellikle gece karanlıkta seyretmeyi severler. Fakat bu gözler için sakıncalıdır. Bunun önüne geçmek ve de daha şık bir dekorasyon yaratmak için ünitenin etrafını led ışık ile destekleyebilirsiniz.

Ünitenizin etrafında fazla aksesuarın olması da dikkat dağıtıcı olabilir. Bu sebep ile daha kesin ve az aksesuara yer vermeniz önerilir.