Moda · 7 Mayıs 2017

Büyük Desenli Elbiseler için Öneriler

Hiç bir zaman stilden çıkmayacak trend, kumaş üzerindeki farklı büyüklüklerdeki baskılardır. Ancak bu, herkes için geçerli olduğu anlamına gelmez. Baskı büyüklüğü ve kişinin boyutu, neyin iyi gözükeceğini ve neyin olmaması gerektiğini belirler.

Kimler Büyük Desenli Giyebilir?

Minyon bir kadın, başparmak kuralı yerine “yumruk kuralı” kullanmalıdır. Baskı deseni yumruğunuzdan daha küçük veya daha büyükse giysiyi rafın üzerine bırakın ve daha uzun boylu bir kadının onu almasına izin verin.

elbise

elbise

Dolgun vücutlu olan kadınlar da büyük desenler konusunda dikkatli olmalıdır. Büyük baskılar sizi olduğundan daha büyük gösterebilir. Kim çiçekli bir kanepeye benzemek ister? Bu nedenle “parmak kuralı” sizin için daha geçerlidir. Başparmak izinizden daha geniş desenleri hiç düşünmeyin.

Büyük Desenli Elbiseler Nasıl Giyilir?

Güzellik, insanların gözünde olabilir, ancak adil bir moda eleştiri için bu ipuçlarını muhteşem görünümünüzde kullanın!

  • Renk kombini yapın; ister üstte isterse altta olsun, kumaş tabanından bir renk alın ve o renkte düz bir kıyafet ile kombinleyin. Bu, görüntünüzü yumuşatır ve başparmak kaosunu önler.
  • Aksesuarlarınızı baskılarınıza uydurun; desenlerinizde birden fazla renk varsa, çantanız ve ayakkabınız için bir tane kullanın. Büyük baskılar konseptinde biraz çekimser iseniz taban renginde bir ayakkabı veya kemer gibi aksesuar ile giyin.
elbise modeli

elbise modeli

  • Desen stillerini koordine edin; Etnik baskılar kullanıyorsanız, egzotik bir fular veya hayvan desenli bir çanta sadece gözlere karmaşa mesajları verir. Aynı tür desenli baskıları bir arada kullanmayın ve koyu renkli başka bir parça ile koordine edin.
  • Farklı parçalar ile eşleştirin; akıcı, drape parçaları üzerindeki büyük baskılar sizi bir sergi çadırı gibi gösterecektir. Fakat bu biraz gerginlik anlamına gelmiyor. Oversize-bol bir desenli bluzu kemer ve uygun renkte bir tayt ile eşleştirerek mükemmel bir stil yaratabilirsiniz.