Güzellik · 4 Ağustos 2017

Burun Estetiği Korkusu Tarihe Karıştıran Teknik!

Yapılan bir araştırma insanların en çok burun şeklinden memnun olmadığını ortaya koydu. Ancak çok sayıda kişi daha mutlu olacağı bir burun şekline kavuşmak istese de estetik ameliyat olmaya sıcak bakamadığını dile getiriyor. Bunun nedenleri sorulduğunda ise iki farklı neden karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki, ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde yaşanabilecek olası sıkıntılar… Diğer neden ise estetik ameliyat sonucunda yapılacak yeni burun şeklinin kişi tarafından beğenilmeme korkusu oluyor. İşte bu iki korkuyu da ortadan kaldıran isim Dr. Yakup Avşar oldu.

Burun estetiği alanında adını tüm dünyaya duyuran Dr. Yakup Avşar Estetik ameliyat olmak isteyen ancak korkan bu kişilerin yüzünü güldürecek teknikleri geliştirmeyi başardı. Estetik cerrahi alanına kazandırdığı bu iki teknik sayesinde burun üzerinde tüm şekillendirme işlemleri çok daha kolay ve kısa sürede yapılabilirken aynı zamanda ameliyat sonrasında nasıl bir burun şeklinin ortaya çıkacağı da artık hastalar tarafından 3 boyutlu olarak görülebiliyor. İşte burun estetiği korkusunu yerle bir eden o teknikler…

3d maske

3d maske

Mikro-Rinoplasti Tekniği ile Kapalı Burun Ameliyatı

Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen mikro-rinoplasti tekniği ile burun üzerinde yeni bir şekilde oluşturmak artık son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu teknikte endoskop teknolojisi yardımıyla kapalı burun ameliyatı tekniği birlikte uygulanıyor. Burun ucundan burun köküne kadar olan tüm burun şekli bu teknikte net bir şekilde görülebiliyor. Burnun son şeklini görmek isteyen hekim yeniden açmak zorunda kalmıyor.

Tekniğin getirdiği faydalardan bir diğeri ise yine Dr. Yakup Avşar tarafından tasarımı yapılan mikromotor uçları oldu. Bu özel uçlar sayesinde burun kemiğinin şekillendirilmesinden burun ucunun düzeltilmesine kadar her türlü işlem çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Mikromotor uçları ile buruna hafif de olsa bir darbe gelmesine gerek kalmadan minimum müdahale ile maksimum şekil değişikliği gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla hastanın ameliyat sonrasında iyileşme süreci de ciddi oranda kısalıyor ve zahmetsiz bir form kazanabiliyor.

3D Mask Tekniği ile Burun Şekli Önceden Görülebilir

Estetik burun ameliyatı olmaktan korkanların bir diğer endişesi de ameliyat sonrasında ortaya çıkacak olan burun şeklini beğenmiyor olabilecekleridir. Yine Dr. Yakup Avşar tarafından başarılı bir şekilde uygulanan 3D mask tekniği ile hastaların bu korkusu ortadan kaldırılıyor. 3D mask tekniği günümüzde tüm dünyada uygulanmaya başlandı. Teknik kapsamında 3D print teknolojisi ile çıkarılan yüz maskesi tüm dünyada Avşar maskesi adı ile anılıyor.

3d maske

3d maske

Hastanın nasıl bir burun şekli istediğini anlatması ve hekimin de bu burun şeklini dijital ortamda hazırlamasının ardından 3 boyutlu print teknolojisi ile hastanın yüz maskesi elde ediliyor. Ardından hastanın ameliyat sonrasında sahip olacağı burun şeklini dokunarak incelemesi, her açıdan görebilmesi ve aynı zamanda kendi yüzünde bu burun şeklini yadırgayıp yadırgamayacağı çok daha net bir şekilde anlaşılabiliyor. Yine hastanın 3D maskı inceledikten sonra onay vermesinin ardından ameliyat aşamasına geçilebiliyor.

Dr. Yakup Avşar bu teknik sayesinde hem hastaların hem de hekimlerin estetik burun ameliyatı işlemine daha rahat girebildiklerini dile getiriyor. Söz konusu maske ile hastaların her açıdan burun şekillerini görebilmesi, ameliyat sonrasında burunlarını yadırgamalarının da önüne geçebiliyor. Estetik burun ameliyatlarında son derece etkin bir şekilde kullanılmaya başlanan bu teknik yurt dışında da kabul görüyor.

Yurt dışında pek çok ülkede Avşar tekniği ya da Avşar maskesi adı ile anılan 3D maske ile adını duyuran Dr. Yakup Avşar sıklıkla çeşitli ülkelerden de hasta kabul etmeye başladı. Bu iki teknik artık burun estetiği olmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. Tüm korkuları ortadan kaldıran tekniklerle artık isteyen herkes burun estetiği ameliyatından rahatlıkla faydalanabilecek.