Yaşam · 3 Ağustos 2017

Açlığınızı Yatıştırmanın Bazı Yöntemleri

Olur olmadık saatlerde çok kişi acıkıyordur. Özellikle de eğer yediklerinize içtiklerinize dikkat ettiğiniz bir dönem ise maalesef bu açlık seansları daha sık  karşımıza çıkar. Her ne olursa olsun sağlığımız için olur olmadık zamanlarda yemek yemememiz gerekiyor. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için açlık hissini bastırmanı bazı yöntemlerinden kısaca bahsettik, siz de okuyup yararlanabilirsiniz.

açlık

açlık

Açlığınızı Yatıştırın

Midenizden saçma sapan gurultu sesleri mi geliyor? Gecenin bir vakti kendinize aç mı hissediyorsunuz? Eğer bu sorulara evet cevabı veriyorsanız bunun sebebinin ghrelin hormonunun yükseldiği olduğunu bilmelisiniz. İlk önerimiz eğer açlığınızı yatıştırmak istiyorsanız alkol, çok yağlı yiyecekler ve çok az kalorili yiyeceklerden tüketmelisiniz. Bu hormon seviyesinde daha alt seviyelere indirebilmek için kesinlikle sabah kahvaltısına özen göstermelisiniz. Çok sağlam bir şekilde yapmalısınız.

kuruyemiş

kuruyemiş

Eğer yüksek kalorili bir kahvaltı yapıyorsanız bu hormon seviyesinin düşük tutabilmek mümkün. Bu da sizin daha uzun süre tok kalmamızı sağla.  Daha fazla lifli gıdalardan tüketmeye özen gösterin. Çorba ve salata gibi az kalorili yiyeceklerden tüketmenizi öneriyoruz.