Dekorasyon · 7 Mayıs 2018

Boş Yerler İçin Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu içinde bazı yerler boş kalabiliyor. Mobilya ya da oturma grubunun konumlandırılması sebebi ile oluşan bu boş alanlar, dekorasyonunuz içinde eksikliğe sebep olabilir. Boş yerlerin gereksiz eşya ile doldurulması tüm dekorasyonunuzun bozulmasına neden olacaktır. Bu yüzden boş yerleri doldurulurken dikkat edilmesi ve tüm ev dekorasyonunuz ile uyum içinde olması gerekir.

boş alan dekoru

boş alan dekoru

Neler Yapılabilir?

Boş kalan yerin genişliğine göre çözüm bulunabilir. Fakat öncelikle bu boş alanın neden oluştuğu önemlidir. Dekorasyonunuzu tamamlamanız sonrasında bir anda boş bir alanın kaldığını mı fark ettiniz yoksa nasıl dekore edeceğinizi tam olarak bilemediğiniz için mi oluştu?

Öncelikle ev dekorasyonunuzda konumlandırdığınız eşyaların yerlerini değiştirebilir ya da farklı bir eşya ile tamamlamayı deneyebilirsiniz. Tüm bu çabalarınız sonuçsuz kaldı ise boş yerinizi farklı dekoratif eşyalar ya da farklı ürünler ile tamamlayabilirsiniz.

boş alanlar

boş alanlar

Boş yerler can sıkıcı olmasına nazaran dekorasyonunuzda yaratıcılığınızı konuşturmanıza da sebep olabilir. Genel olarak bu alanlar köşe bir alana sahip olur. Bu bölüme ağaç dalları ile şık bir raf çalışması yapabilirsiniz. Bu dekorasyon evinizin genel havasına uygun değil ise gerçek ya da sahte bir çiçek ile alanı tamamlamanız mümkün.

Boş yerler kimi zaman daha geniş bir alana sahip olabiliyor. Buraya güzel bir kitap okuma köşesi oluşturabilir ya da puf ile kullanıma uygun bir alana çevirebilirsiniz.