Sağlık · 28 Şubat 2020

Eski Dantelleri Değerlendirmek Mümkün mü?

Ev dekorasyon uygulamalarında farklı birçok yöntem uygulayarak yenileme çalışmalarına yer verebilirsiniz. Yeni ürün almak yerine uygulayacağınız bu yöntemler ile hem ekonomik bir çözüme ulaşırken hem de kendi el emeğiniz ile uygulamaları hazırlamanın güzelliğini de yaşayabilirsiniz.

Evinizde bulunan ya da atık olarak gördüğünüz birçok eşya ile dekorasyon uygulamasını hayata geçirmeniz mümkün. Bu uygulamaları sadık bekleyen ya da bir çekmece içinde sararan eski dantelleriniz ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Eski danteller ile yapılacak olan çalışmalarda atık olan bazı parçaları da değerlendirmenin avantajını yaşayabilirsiniz. Teneke kutular, cam kavanozlar, tek ya da birkaç parça olan seti bozulmuş kadeh ya da bardakları da değerlendirmeniz mümkün.

Neler Yapılabilir?

  • Mumluk

Cam küçük kavanoz, bardak ya da kadehleri dantel ile kaplayarak şık mumlukları hazırlamanız mümkün. Özellikle bahçe keyfinizde askı yaparak da kavanozları kullanabilirsiniz.

  • Şık Vazolar

Kavanozları, kullanılmış şişe ya da eski vazonuzu dantel ile yenileyerek ev dekorasyonunuz da değerlendirmeniz mümkün. Silikon ile yapıştırma işlemine yer vermenden önce şişe ya da kavanozu da boyayabilirsiniz. Aynı zamanda boyamayı sonradan yaparak dantel izinin de vazonuzun üstünde kalmasını sağlamanız da mümkün.

  • Kalemlik

Çocuğunuz için ya da kendiniz için kalemlik yapmanın yanı sıra makyaj malzemeleriniz içinde organize yapabilirsiniz. Teneke bir kutunun etrafına yapacağınız dantel uygulaması tam da istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.