Yaşam · 17 Kasım 2021

Google Adsense Onayı Alamayanların Yaptıkları Hatalar

Google Adsense alamayanların yaptıkları hatalar arasında ilk olarak e-posta kullanımı yatar. Çünkü Adsense hesabı almak isteyen kişiler aynı e posta üzerinden iki farklı Adsense açmaya çalışıyorlar. Bazı zamanlarda bu uygulama daha farklı haller de alabiliyor. Çünkü zaten kayıtlı olan bir Adsense hesabı üzerinden tekrar bir kayıt oluşturma işlemi yapmaya çalışanlar da mevcut. Ancak bu işlemleri yaptıkları sırada normal olarak hata alıyorlar. Aslında farklı bir e posta açarak onay almak en mantıklı yöntem olacaktır.

Adsense üzerinden onay almak gerekli şartlar ile mümkün olabilecek bir işlemdir. Bazı durumlarda üyelik isteyenler bunu gerçekleştirse dahi sayfaları uygun olmadığından iptal edilir. Bu gibi durumlar da yaşayan birçok kişi bulunuyor. Google Adsense alamayanların yaptıkları hatalar arasında yanlış bilgi girmek de bulunuyor. Eğer bir Adsense hesabı açılacaksa bilgiler eksiksiz ve kesinliği olduğu halde girilmelidir. Aksi taktirde sorun yaşanacaktır. Ödeme alırken de bu sorunlara karşı karşıya kalan bireyler elbette olacaktır.

Adsense Hesap Açanların Yaptıkları Hatalar

Adsense üzerinden birçok hata yapan kişi var ancak e-posta gibi platformlar üzerinden yapılan hatalar yalnızca hesap açılırken yapılmıyor. Hesap açıldığı zaman da bu hataların fazlalıkları ile yapıldığı görülüyor. Sayfaların içerisinde bulunan bazı durumlar sebebi ile açılan Adsense hesapları da kapanabiliyor. Bu gibi durumların yaşanmasındaki sebep ise ilk başta sayfaların usulsüz olmasından kaynaklıdır. Çünkü sayfalar belirli bir seviyede usulsüz davranışlar sergiledikleri taktirde sıkıntılara gireceklerdir.

Bir Adsense hesabında kurallar değişkenlik içeriyor. Yani sayfaların kuralları farklı olabiliyor. Örnek olarak bir youtube sayfasına verilecek olan kurallar bütünleri başka sayfalara verilmeyebilir. Çünkü her sayfanın düzeni ve hitap şekli farklıdır. Adsense ise kendi kurallarını bildirdiği için bu kuralların dışına çıkılamaz. Çıkıldığı taktirde reklam verimleri iptal olacaktır.

Google Adsense alamayanların yaptıkları hatalar bazı durumlarda farklılıklar gösterebiliyor. Çünkü Adsense hesaplarının kazançları ve durumları farklıdır. Bir Adsense hesabının belirlemiş olduğu kurallar, usulsüz bir şekilde herhangi sitenin işletilmemesidir. Yani Adsense platformu üzerinde kazanç durumlarına dahi doğu bilgiler girilmelidir.