Dekorasyon · 23 Ağustos 2017

Arka Bahçe Dekorasyonu

Ön bahçeler genel olarak oldukça popüler alanlar olup sürekli bakım yapılmasına karşın arka bahçeler bir o kadar bakımsızıdır. Genel olarak depolama alanı olarak değerlendirilen ve kullanılmayan eşyaların, çöpün yer edindiği bu alanlar daha dar ve küçük yapıya sahip olması sebebi ile terk edilen bölümlerdir. Fakat gözlerden uzak olan bu alanda şık ve etkili bir dekorasyona imzanızı atarak özel bir alan yaratmanız mümkün.

bahçe

bahçe

 

Arka Bahçe Dekorasyonu İçin Fikirler

Arka bahçenizden öncelikle tüm eski eşyalarınızı ve çöpü alın. Sonrasında belli bir plan programlamasını yapın. Bu alana hamak koyabilirsiniz. Masa sandalye takımı, şık rattan bir takım, köşeli bir oturma takımı ve buna benzer birçok modelin yanı sıra evinizde bulunan ya da eski olan eşyaları da değerlendirmeniz mümkün.

Zeminde çim, çakıl taşı ya da ahşap plakaları kullanabilirsiniz. Eğer çalık taşı kullanmadıysanız bunu çiçek ya da ağaç diplerine kullanarak hem şık bir görüntü kazanabilir ham de otlanmanın önüne geçerek daha bakımlı bir alana sahip olabilirsiniz.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Çiçeklerde birbiri ile uyumlu tonlara yer açabileceğiniz gibi aynı renk ya da karışık çiçek renklerin e de yer verebilirsiniz. Fakat bu seçimde çiçeklerin ne kadar uzadıklarına dikkat etmeniz ekim aşaması için önelidir. Huzurlu ve ferah bir alana sahip olacak olan mekânınızda şemsiyeye ya da benzeri herhangi bir ürüne de yer vererek daha ideal bir alan yaratabilirsiniz.