Güzellik · 5 Aralık 2017

Ciltteki Ölü Deriden Kurtaran Doğal Maskeler

Parlak ve canlı bir cilt için düzenli bakım şart. İpeksi görünen cilt herkesin isteğidir. Cildin bakımını ihmal etmediğiniz zaman cilt üzerinde olan ölü deri yok olur. Deriniz pul pul dökülüyorsa, doğal maskeler kullanarak cildinizi canlandırabilirsiniz. Sandalağacı tozu içine bir miktar süt katın ve 5 damla gül suyu damlatın. Ciltteki ölü deriyi kısa sürede yok eder.

ölü deri

ölü deri

Pul Pul Dökülen Ciltlere Maskeler

1 çorba kaşığı kakao içine yarım limon suyu sıkın.Karıştırın ve içine bir miktar bal ekleyin. Karışımı cildinizde bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Cilt üzerinde olan pullanmayı yok etmek için meyvelerden de yararlanabilirsiniz. Şeftali ve muz özellikle cildi yeniler. Meyveleri püre yapın ve içine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve cildinizde 15 dakika bekletin.

Ananas suyu cildi gençleştirdiği gibi ölü deriyi de yok eder. Ananas suyunu ölü deriye sürün ve 10 dakika bekleyin. Yulaf ve bal karışımı da pul pul olan cilt üzerine uygulanır. Zeytinyağı ise hem cilde canlılık verir hem de cildi rahatlatır. Zeytinyağı içine toz şeker katın ve cildinize sürün. Temiz cildinizde 20 dakika bekletin.

ölü deriler

ölü deriler

Ölü deriyi yok etmediğiniz zaman cilt üzerinde kalınlaşır ve cilt hastalıklarına davetiye çıkarır. Bal ve süt içine 3 damla limon suyu sıkın ve temizlenmiş cildinize sürün. Cilt üzerinde 20 dakika bekletin ve cildinizi maden suyu ile temizleyin.