Sağlık · 2 Eylül 2019

Cilt Yenileyici Krem Tarifi

Cildin ölü hücrelerden arınması sonrasında gözeneklerin sıkılaştırılması ve nem dengesinin elde edilmesi günlük yaşantı içinde yapmanız gereken bakımı ifade ediliyor. Cilt yenilenmesinin akşam on bir ile sabah üç arasında olduğu ile ilgili olarak bilimsel kanıtlar bulunuyor. Bu neden ile cilt yenilenmesinde öncelikle cildin bakım detaylarına yer veriyor olmanız ve cilt yenilenmesinin olduğu zamanlarda uyku sürecinde bulunmanız önerilir. Böylelikle cilt yenilenmesi daha sağlıklı ve kaliteli ilerler.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cilt yenilenmesi işleminde kullanılabilecek olan birçok kozmetik markasının ürünü piyasada yer alıyor. Bu ürünlerin yanı sıra dilerseniz yenileyici krem seçimini kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Cilt yenileyici krem uygulamasına yer vermenden önce cildinizin tipini de biliyor olmanız önerilir. Çünkü bu tip ciltte yenileme kremlerinde cilt tipine göre ekstra ürünlere de yer açılabiliyor.

Cilt Yenileyici Krem Malzemeleri

Cildin yenilenmesine destek olan krem uygulamasında yoğurt ve yumurta önemli bir yer tutuyor. Özellikle yumurta akı protein açısından zengin olması ile ciltte bulunan yaralarında kolaylıkla iyileşmesine destek olur. Bunun ile beraber bal da cilt yenilenmesi ve ideal nem dengesinin elde edilmesine destek olur.

Bal ve yumurtanın yanı sıra içinde ekstra malzeme koyarken ise cilt tipine göre seçim önerilir. Aynı zamanda ayva çekirdeği ile hazırlanan jel de ciltte nemi sağlarken aynı zamanda yaşlanma etkilerinin de geçmesine destek olur.