Güzellik · 6 Temmuz 2017

Cilt Bakımına Dair Temel Tavsiyeler

Özellikle de kadınlar bahar aylarının içinde olduğumuz bu dönemde hassas yapıya sahip olan ciltlerine ayrı bir önem ve özen göstermelidir.  Geçmişte yaşadığımız soğuk hava yüzünden ciltte yaşanan matlaşma ya da kuruma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırmak şart. Kimisinde ise çeşitli sebepler oluşan leke ya da sivilceler cilt bakımı zorunlu hale getirir. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için cilt bakımı ile ilgili en temel tavsiyeleri vereceğiz. Dolayısıyla vereceğimiz önemli tavsiyeleri mutlaka okuyun.

bakımlı cilt

bakımlı cilt

Daha Canlı Bir Cilt İçin

Cildinizin daha güzel ve bakımlı olmasını istiyorsanız sizlere ilk tavsiyemiz düzenli ve belli bir tempoda yürümeniz olacak. Düzenli yürüyüş yapmak ya da belli egzersiz hareketleri yapmak. Zaten siz de takdir edersiniz ki spor olmadan sağlıklı bir yaşam söz konusu değil. Spora ek olarak asla ihmal edilmemesi gereken bir diğer konu da pek tabi ki dengeli ve yeterli beslenmektir.

Ayrıca mümkün olduğunca doğal beslenmeye özen göstermelisiniz. Cildin beslenmesinde en etkili olan vitaminler C, E, A ve B vitaminleridir.

cilt bakımı

cilt bakımı

Her gün sebze ve meyve tüketin. Çünkü bunlar içerisinde antioksidan bulunur.  Ama aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Tüm bunlara ek olarak düzgün ve canlı bir cilt için olmazsa olmazlardan biri de sudur. Günde en az iki litre su içmeniz şart. Eğer alkol tüketiyorsanız azaltmaya çalışın. Son olarak uykusuz kalmayın.