Sağlık · 28 Eylül 2019

Tester Kullanırken Bir Daha Düşünün

Birçok makyaj ürününün almadan önce denemek gerekebilir. Cildiniz için o renk ya da o ton uygun mu ya da sürdüğünüzde nasıl bri görselliği elde edebiliyorsunuz gibi soruların yanıtında ise tester ürünler kullanılıyor. Tester ürün kullanımı her ne kadar ürünün doğru bir seçim olup olmadığı ile ilgili fikir sunsa da tester ürün kullanımına yer açmadan önce bir kez daha düşünmeniz önerilir.

cilt bakımı

Tester ürünler siz dâhil olmak üzere farklı birçok kişinin de kullandığı ürünlerdir. Bu ürün seçimlerinizde yer alan göz kalemleri, rimeller ya da ruj gibi seçimler nedeni ile farklı hastalıklara yakalanma riskiniz artıyor. Sizden önce kullanana kişide bulunan mikrobu kullanımınız ile beraber almanın yanında ürünlerin bulundukları ortamda açık olarak kalmaları da kendi içinde birçok mikro organizmanın da çoğalmasına etken olacaktır. Bu sebep ile tester kullanımı öncesinde bir kez daha düşünmeniz ve gerçekten bu kullanıma yer açmazsanız kaybedeceklerinizi de gözden geçirmeniz önerilir.

Tester Yerine Ürünü Alın

Eğer çok fazla beğendiğiniz bir ürün var ise tester tercih etmek yerine ürünü satın almanız önerilir. Bunun ile birlikte bazı ürünlerinde hangi cilt tonu ile daha uyumlu olduğu da biliniyor. Sizin için en ideal renk ya ad ton seçiminizi yaparak tester ürün tercihine yer vermenden ürünü satın almanın da avantajını elde edebilirsiniz.