Güzellik / Yaşam · 24 Aralık 2021

Sizin Makyajınız Hangisi? Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Bayanların güne başladığı andan itibaren güzel görünüm kazanmak ve solgunluğu gidermesiyle yaptıkları makyaj, doğru uygulandığında hoş görünümler kazanmak mümkün oluyor. Çok çeşitli makyaj yöntemleri vardır. Bakalım sizler bunlardan hangisini tercih ediyorsunuz.

Romantik Bohem

Romantik bohem makyaj stili en güzel bukleli saçlarla bütünleşiyor. Yeşil renkli göz farı kullanarak gözler kaşlara kadar boyanır. Gözde aydınlık bir görünüm elde etmek içinse gözün iç kısımlarına açık yeşil far sürülür. Yeşili tamamlayıcı renk olan kahve tonuysa gözaltlarında kullanılıyor. Göz kapağının alt iç kısmına siyah göz kalemi kullanarak belirginlik kazandırılır. Kirpiklerdeyse siyah maskara tercih edilir. Makyajın tamamlayıcısı allık şeftali tonunda olurken, dudaklar şarap rengini taşıyor.

Soğuk İhtişam

Bayanlar göz kapaklarının üzerine gümüş ya da beyaz far kullanarak soğuk ihtişam stilini yakalıyor. Göz kapağının üzerine bronz renkte yay şeklinde far sürülür. Gözlerin altına da aynı ton kullanılıyor. Yanaklarda ışıklı kazandırmak istenildiğinde de bronz renkli fardan yardım alınıyor. Kirpiğin diplerine siyah eye-liner sürülürken, gözün alt kısmına orta bölümden itibaren göz dışına doğru ince çizgi çekilir. Bayanların vazgeçemediği ve her sene trendliğini kaybetmeyen kırmızı renk ruj dudaklara sürülür.

Maskülen Büro Makyajı

Bayanların saçlarını sıkıca geriye doğru topladığı, sade bir makyaj ve klasik büro kıyafeti üzerine uyguladıkları makyaj türüdür. Bu stil için göz kapaklarının üzeri yumuşak kahve tonunda göz kalemiyle yay şeklinde boyanır. Kirpik diplerinde göz kaleminin varlığı hissedilmelidir. Dudaklar doğal renklerde rujla belirginlik kazanırken, yanaklara bronz allık tercih edilir.

Sportif

Outdoor modasına bağlı olarak kullanılan bere ve şallara uygun tonlarda makyajı içeriyor. Yanaklar şeftali tonlarında allıkla renklendirilirken, açık renk fark ise kaş kemiğinin üzerine hafif bir şekilde uygulanır. Kirpiklere siyah renkte ve bir kez olmak üzere maskara sürülerek, pembe renkli dudak parlatıcısı ile vurgulanan dudaklarla makyaj sona eriyor.