Diyet · 5 Nisan 2017

Bir Beden Zayıflamak Bir Haftada Mümkün!

Yaz ayları yaklaşıyor. Hanımları bir telaş sardı. Kumsallarda birbirinden güzel bikinileri, mayoları cesurca taşımak, yaz güneşinin tadını çıkarıp özgürce bronzlaşmak isteyenler için kışın alınan birkaç kilonun geri verilme zamanı geldi. Kulaktan dolma bilgiler ve diyet programlarıyla asla hareket etmemelisiniz. Uzmanınızın vücut kitle endeksinize göre vereceği diyet programlarından yararlanmanız sizin faydanıza olacaktır. Ancak uzun diyet programlarına uyamam ya da o kadar vaktim yok bir çözüm bulmam lazım diyenlerdenseniz bir haftada bir beden incelmenizi sağlayacak püf noktalarına hazır olun!

zayıflamak

zayıflamak

Öncelikle karbonhidrat oranı yüksek yiyecekleri raflara kaldırmanız gerekli. En azından kilo vermek istediğiniz süre boyunca çok haşır neşir olamayacağınızı bildirmek isteriz. Elbette ki tamamen karbonhidrattan uzak kalmanız imkansız. En azından bu oranı minimal seviyede tutmak önemli.

Minimal Seviyelerde Tüm Yiyecekleri Tüketin

Bir hafta boyunca yağ ve karbonhidrat oranı az olan yiyecekler tüketimini azaltın ve protein miktarı yüksek olan yiyecekler tüketin. Protein özellikle et ve balık ürünleri bulunuyor. Protein aynı zamanda metabolizma hızınızı artırarak yağ yakımını kolaylaştırırken iştahınızı da kapatır.

zayıf olmak

zayıf olmak

Evden işe toplu taşıma araçları kullanarak git gel yapıyorsanız her zaman bir durak önce inin ve durakla ev arasındaki mesafeyi yürüyerek geçirin. Hareket etmeniz yağ moleküllerinin küçülmesine ve yakılmasına yardımcı olur. Tatlı ihtiyacınızı doğal yollardan karşılamanızda kilo vermenizi hızlandırır.