Güzellik · 3 Mayıs 2018

Cesur ve Gizemli Göz Makyajı için 3 Öneri

Makyajınızın profesyonel ya da doğal olduğunu söylemek istediğinizde gizemli olmak istediğiniz zamanlar vardır. Bu zamanlarda nötr, solgun tonlar ve genel olarak hafif dokunuşlu bir makyaj gerekiyor. Başlamak için, basit bir renk değişikliği yapın, bu üç fikirden ilham alın.

göz makyajı

göz makyajı

  • Cesur Far Renkleri

Dumanlı göz, kahverengi ve siyahtan vazgeçtiğin zaman yeni bir hikâye yazar. Neyin işe yaradığını görmek için renk deneylerinize başlayın. Pembeler, yeşiller, lilalar ve hatta çok tonlu maviler ile dumanlı göz derinliği, dramatik bir etki sağlayabilir, ancak biraz daha kişiliğe sahip olurlar. Denemek için metalikler, parıltı ve renklerle eşleşen renkler sizi bekliyor.

  • Göz Makyajında Kontrast Artırma

Dumanlı bir göz makyajının püf noktalarından biri, göz farı renkleriniz arasındaki kontrastı artırmak ve bunun için üç renge ihtiyacınız var (stilinize bağlı olarak bazen dört), ancak tonlar arasında daha fazla derinlik efekti oluşturacaksınız. Şampanya, bronz, kahverengi, fildişi ve hardal renkleri deneyin. Kontrastı arttırdığınız zaman bile, her adım arasında harmanlamayı unutmayın. Vurgu çizgileri, dumanlı bir gözü biraz hüzünlü hale getirebilir.

gizemli göz makyajı

gizemli göz makyajı

  • Cesur Koyu Renkli Göz Makyajı

Dumanlı gözlerin çok yönlülüğü temelde renk seçimlerinde yatar. Açık kahverengiler, griler veya sarılar aşırıya kaçmadan derin, boğuk bir görünüm yaratır, fakat en koyu kahverengiler ve siyahlar ona daha cesur bir imaj veriyor. Gündelik makyajınızdan daha koyu olan göz farı renklerini seçin. Koyu kahve, grafit ve siyah ve kömür genellikle uyguladığınızdan daha derin ve daha doygun bir makyaj sağlar.