Güzellik · 28 Temmuz 2017

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Sürekli olarak kuaföre para vermek istemeyen ya da çok fazla zamanı olmadığı için saçlarını evinde kendi kendine boyamak isteyen kadınların büyük bir kısmı, bu işin çok zor olduğunu düşünüyorlar. Bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, saçlarını kendi kendilerine boyayamıyorlar. Halbuki saçlarını evde boyamak isteyen kadınların takip edecekleri adımlar oldukça basittir.

evde saç boyama

evde saç boyama

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

İlk aşamada seçilmiş olan saç boyası kullanma talimatında belirtildiği üzere dikkatlice hazırlanmalıdır. Ardından ise sıra saçın iyice taranmasına gelir. Saç boyanırken cildin boyanmaması adına saç ile yüzün birleştiği noktalara nemlendirici krem sürülebilir.

Bu aşamalar hazırlandıktan sonra artık sıra boyama işlemine gelecektir. Ayna karşısında saç boyamak her zaman oldukça kolay olacaktır. İsteğe bağlı olarak saçlar tepeden ya da aşağı kısımdan itibaren boyanabilir.

saç boyama

saç boyama

Boyama işlemi esnasında dikkat edilecek olan şey ise boyanılan saçların toka ile toplanmasıdır. Yani üstten boyama işlemine başlandığı zaman üst kısımdaki saçlar dikkatlice boyandıktan sonra toka ile tepeye toplanmaya başlanır. Saçlar boyandıkça üstteki saçlara eklenmeye devam edecektir.

Dip boya işlemi yapılmak istendiği zaman ilk önce dip kısımdaki saçlar boyanmalı, ardından ise yaklaşık 15 dakika beklendikten sonra saçın geri kalanı boyanacaktır. Boya kullanma talimatında yazıldığı süre boyunca beklenmeli ve ardından saçlar temiz su akana kadar iyice durulanarak boyadan temizlenmelidir.