Güzellik · 3 Mart 2022

Denemeniz Gereken En İyi Retro Saç Modelleri

Saç modelleri kişinin yüz hatlarının daha hoş görünmesinde ve dış görünümünü iyileştirmesinde doğrudan etkilidir.

Retro saç modelleri keskin hatları ve genel kabul görmüş tarzı ile herkesin hayatı boyunca denemesi gereken saç modelleri arasında yer alır. Kendine özgü bir görünümü ve havası olan bu modeller her saç tipi ile uyum sağlar.

Keşke eskilerde yaşasaydım diyenlerin ilk tercihlerinden biri olan retro saçlar modaya yön veren detaylara sahiptir. Hem kısa hem de uzun saçların rahatlıkla kullanabileceği bu tasarımlar saç renginin de daha iyi ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Burada önemli olan nokta herkesin yüz tipine uygun olan modeli tercih etmesidir.

Retro Saç Modelleri Nelerdir?

Modada eskiye dönüşün en iyi örneklerinden biri olan retro saç modelleri denildiğinde akla farklı tasarımlar gelir. Bunlar arasında özellikle vintage topuz, derli toplu ve kabarık büyük topuz, klasik Hollywood dalgaları, kabarık yandan at kuyruğu, kabarık yarı toplu saçlar ve rulo saç modeli dikkat çeker. Her bir model farklı saç renklerinde değişik bir görünüme sahip olacaktır. Özellikle açık renkli saçlarda modeller kendini daha iyi belli edecektir.

Günlük kullanım için retro saç modeli arayanların tercihi genellikle maşayla retro dalgalardan yanadır. Buna alternatif olarak kabarık yandan at kuyruğu da yapılabilir. Bu tür saç modelleri ile birlikte tarza uygun giyinmek hoş ve uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.

Retro Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Yapımının kolay olmasından dolayı günlük retro saç modelleri yaygın olarak kullanılır. Özellikle kabarık ve derli toplu topuz modeli her türlü giyim tarzına uyum sağlar. Bu tür saç modellerini yaparken saçların dağınık ve tel tel görünmemesi adına ince uçlu tarak ile saç spreyi kullanılabilir. Modelleri bireysel olarak uygulama zor olacağından saç şekillendirmeye eli yatkın olan kişilerden yardım alınabilir. Model seçenekleri fazla olduğundan dolayı karar verirken alın ve yanak genişliğine dikkat edilmelidir. Alın kısmı geniş olan kişiler için saçın öne döküldüğü modelleri tercih etmek her zaman daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.