Moda · 24 Temmuz 2017

Audrey Hepburn Stili

Bazı insanlar girdikleri ortamlarda hemen kendilerini belli ederler. Bir duruşları, bir tavırları vardır. Kendilerine ait bir bakış açıları. Belki çok güzel değillerdir ama yine de bir başkalık ile kimselere benzemediklerini hemen belli ederler.

İşte böylesi insanlardan birisi de adeta kusursuzluk abidesi gibi görünen Audrey Hepburn’de tam böylesi örneklerdendir. O hem çok güzeldir, hem çok iyi bir oyuncudur, hem de tüm bunların yanında stili ile ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen, hala örnek gösterilen bir ikondur. Çünkü gerçek anlamıyla kendisine ait bir stili vardır ve günümüzde bile onun izinden gidenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Öne Çıkan Detaylar

Bu UNICEF ile yürüttüğü çalışmalar ile de bilinen Audrey Hepburn stili için söylenebilecek şeylerin başında zamansızlık kavramı gelir.

Onun giydiği tüm giysiler hemen her dem taşınabilecek kıyafetlerdir. Temel olarak ne giyerse giysin bakıldığında giysilerinin olabildiğine kendi içinde dengeli olduğunu söylemek mümkündür.

Hiçbir zaman kıyafetlerinde, makyajında, aksesuarlarında abartıya kaçmadan şık ve zarif olmayı becermiştir. Tam bir uyum abidesi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

stil

stil

Takılarına bakıldığında inci kolyeler ilk sıralarda karşımıza çıkar. Elbette imitasyon olmayan takılar kullanmıştır. İncileri tamamladığı siyah elbise ise artık bir klasik halini almıştır.

Büyük ebatlı şapkalar,  gözüne son derece yakışan kedi gözü çerçeveli gözlükler, uzun eldivenler ve ama boynunda ama başında kullandığı eşarplar kendisine has stilinin vazgeçilmezleridir ve tüm bunlar ile kendi tarzını oturtarak hem ortamda şık ve rahat olmayı başarmış, kendi bedenine uygun giyinmiş, rol model olan ender insanlar arasındadır.