Bankacılık / Finans · 15 Ağustos 2022

Vakıfbank EFT ve Havale Ücretleri

Vakıfbank, Havale/EFT işlemlerinin her ikisi için de ücret alan bir bankadır. Aynı zamanda birçok bankada ücretsiz yapabileceğiniz Fast ile para gönderme işlemleri de Vakıfbank’ta ücretli yapılmaktadır. Vakıfbank Havale/EFT ücreti şu şekildedir; 0-1000 TL arasında 1,14 TL, 1.000 TL ile 50.000 TL arasında 2,29 TL.

Vakıfbank Havale Ücreti Ne Kadar?

Havale, aynı banka hesaplarına para transferi yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Bankaların bir kısmı aynı bankaya para transferi yapılırken ücret almaz. Ancak Vakıfbank, havale işlemlerinde de müşterilerinden ücret alan bir bankadır. Havale ücretleri, gönderilen tutarlara göre belirlenir.

1.000 TL’ye kadar para gönderen müşteriler, 1,14 TL kadar havale ücreti öder. 50.000 TL ve üzerinde, yüksek tutarlarla para transferi yapıldığında 28,65 TL havale ücreti ödenmektedir. Havale ücreti, para gönderen kişinin hesabından kesilir. Eğer bu ücreti ödemesi için yeterli bakiyesi yoksa işlem onaylanmaz.

Vakıfbank EFT Ücreti Var Mı?

EFT, banka hesaplarından, farklı bir banka hesabına para transferi yapmak için kullanılan bir ödeme yöntemidir. Vakıfbank Havale/EFT ücreti alan bankalar arasındadır. EFT işlemleri için bankanın internet şubesi, mobil uygulaması ve ATM’leri kullanılabilir. Tüm seçeneklerle yapılan işlemlerde ödenmesi gereken farklı masraflar söz konusudur.

Vakıfbank EFT ücreti, gönderilen para miktarına göre belirlenir. 1.000 TL’ye kadar yapılan işlemler için 2,40 TL kesinti yapılmaktadır. Bu kesinti, para gönderen kişinin hesabından yapılır ve gönderilen tutar eksiksiz olarak karşı tarafından hesabına tanımlanır.

Vakıfbank havale ücreti, EFT ve Fast ücretleri almaktadır. İşlemlerin daha hızlı yapıldığı ve saat sınırı olmayan Fast işlemleri için de 2,40 TL kadar kesinti yapılır. Vakıfbank Fast ücreti de para gönderen kişilerin banka hesabından alınır ve diğer tarafa gönderilen tutarda herhangi bir kesinti olmaz.

Vakıfbank Maaş Müşterisi EFT Ücreti Alıyor Mu?

Vakıfbank maaş hesabı, diğer hesap türlerine göre daha avantajlı olan bir hesap seçeneğidir. Banka şubeleri, internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden hesap başvurusu yapılabilir. Maaş hesabının sağlamış olduğu önemli avantajlardan biri Havale ve EFT ücreti alınmıyor olmasıdır.

Vakıfbank, hesap türlerinin diğerlerinde EFT ücreti alır. Maaş müşterilerinden, aylık maaşları kadar yapacakları para transferlerinde, EFT ücreti alınmamaktadır. Aylık maaş limiti geçildiğinde ise EFT ücretinin ödenmesi gerekir.

Vakıfbank Anlık Ödeme Para Kesiyor Mu?

Anlık ödeme, bankalarda Fast ile para gönderme olarak karşımıza çıkan yeni ödeme seçeneklerinden biridir. Bankaların bir kısmı Fast ödemelerinde kesinti yapmazken bir kısmı işlem ücreti almaktadır. İşlem ücretleri de bankalara göre değişiklik gösterir.

Vakıfbank, Fast ile yapılan işlemlerde, maaş hesabı dışındaki hesaplar için ücret alır. Ödenmesi gereken işlem ücreti, gönderilen tutara göre değişiklik gösterir. 2,40 TL kadar işlem masrafı ödenmektedir. Vakıfbank Havale/EFT ücreti de aynı şekilde kişilerin banka hesaplarından kesilir.