Moda · 15 Şubat 2018

Gelin Başı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün hazırlıklarının en önemli detayları arasında gelin başının yapımı ve kuaför seçimi yer almaktadır. Kuaförünüzü seçtikten sonra saç aksesuarlarınız ve duvağınız ile birlikte saç modelinizi belirlemelisiniz. Hatta mümkün olduğu durumlarda gelinliğiniz ve kullanmayı planladığınız aksesuarlarınızın da fotoğrafını kuaförünüze gösterebilirsiniz.

Eğer makyajınız ile gelin başı modelinizi aynı yerde yaptırmayı düşünüyorsanız gelinliğinizi de yanınızda götürerek kuaförde giyinebilirsiniz. Kuaförünüzden randevu alacağınız zaman plan yaptığınız saatin 1 ile 1 buçuk saat öncesine randevu alın. Kuaförünüzü seçmeden önce ise, detaylı bir araştırma yapın. Gelin başı modelinin deneyimli ve tecrübeli kuaförler tarafından yapılması en önemli gününüzde daha şık görünmenizi sağlar.

Gelin Başı Modeli Nasıl Seçilmeli?

Saç modelinize karar vereceğiniz zaman ilk önce düğününüzün yapılacağı mekanı ve düğünün konseptini göz önünde bulundurmalısınız. Eğer kır düğünü planlıyorsanız klasik bir topuz size yakışabilir. Ancak balo salonlarında düğün planlıyorsanız daha ışıltılı bir model seçmeniz gerekebilir.

Ayrıca düğünün yapılacağı mekanın iklim şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Rüzgarlı bir mekanda düğün yapacaksanız saçlarınızın kolay kolay dağılmayacağı bir model seçmelisiniz. Bu modele uygun aksesuarları da seçmeyi unutmamalısınız. Saçlarınızda duvak kullanmayı düşünmüyorsanız ufak bir taş, inci toka, boncuklar gibi aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Düğününüzde kendinizi geceni kraliçesi gibi hissetmek istiyorsanız taçlı ve duvaklı modellere de göz atabilirsiniz.

Yüz Hatlarına Göre Gelin Başı Modeli Seçimi

Saç modelinizin seçiminde eşinizi de unutmamalısınız. Aranızda boy farkı olduğunu düşünüyorsanız ve yukarı doğru olan bir topuz ve topuklu ayakkabıyı bir arada kullanmayı düşünüyorsanız aranızdaki boy farkını daha da açabilirsiniz. Yüzünüzün yapısını da seçim aşamasında göz önünde bulundurmalısınız. İnce hatlı ve uzun bir yüze uygulanacak olan topuz yüzünüzü daha da uzun gösterebileceği için çok fazla tavsiye edilmez.

Toplu yüz hatlarına sahip olan kişilerde ise, yüzün daha ince gösterilebilmesi için yüze yanlardan ve kulak arkasından gelebilecek gelin başı modelleri tercih edilir. Bu noktada kuaförünüzden destek almayı deneyebilirsiniz.

Gelin başı modelleri ile de ön plana çıkan https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com adresini ziyaret ederek düğün hazırlıklarınızın en önemlisi olan saç bakımı ve saç modeli seçiminizi sizler de hazır hale getirebilirsiniz.