Dekorasyon · 20 Haziran 2018

Ev Dekorasyonunda Yapılan Yanlışlar

Her insan güzel dekore edilmiş bir eve sahip olmak ister. Ev insanların yaşam alanıdır. Hayatlar, mutluluklar, hüzünler o çatı altında geçiyor. Ev insanların hayatlarını da etkiliyor. İşte bu yüzden güzel bir dekorasyonu da hak ediyor. Evinizi güzel dekore etmek sizin tercihiniz esasında. Ama bazı hataları yapmamakta zorunluluğunuzdur.

dekor yanlışları

dekor yanlışları

Her insan bazen arzu ettiğigibi dekorasyon yapamayabiliyor. Ama bazı insanlar dekorasyon yaparken çok basit hatalar yaparak evlerini kendilerine zindan ediyor. Çünkü evde yapılan bazı hatalar sizi bir yerden sonra sıkacak ve boğacaktır. Bu yüzden bazı detaylara dikkat etmenizde ciddi manada yarar vardır. Bu detaylardan biri duvarlara asılan tablolardır.

Yerleştirmeler Önemli

Tabloları çok yükseğe asmak büyük bir hatadır. Bu hem estetik açıdan kötü bir görünüm anlamına gelir hem de tablonun tüm manasını yerle bir eder. Tablolarınızı ortalama bir yere göz hizasına asmaya dikkat edin. Oturma odanızda ya da salonunuzda mobilyalarınızın tamamını duvara dayamayın. Bırakın bazıları özgür kalsın. Çünkü bazı mobilyalara ortada durmak yakışıyor.

ev dekoru

ev dekoru

Çoğu insanın duvar boyasında tercihi beyazdan yanadır. Ama bazı odalarda kalıpların dışına çıkmakta yarar var. Çünkü her oda beyaz olunca bir yerden sonra dolduramayacak ve evinizin boş görünmesine yol açacaktır bu durum. Koltuklara çok fazla yastık koymayın. Bu da kötü bir hatadır. İyi birgörünüme yol açmaz. Televizyonu sahipsizmiş gibi duvara koyarak odanın merkezine alacağınıza bir televizyon ünitesi ile kamufle edin ya da etrafını tablolar ile sarın.