Güzellik · 13 Mayıs 2018

Ciltteki Beyaz Noktalar İçin Doğal Tedavi yöntemleri

Ciltte oluşan ve beyaz komedon olarak bilinen beyaz noktalar bir çeşit sivilcedir. Cilt gözeneklerinin ölü hücre ile tıkanması, yağ ve kir sonucunda tıkanması sonucunda oluşur. Siyah noktalara benzer bir formada bulunan beyaz noktalar yanakta, şakakta ve burunda sıklıkla görülebilir. Cildinizde oluşan beyaz noktalardan kurtulmak için doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

beyaz noktalar

beyaz noktalar

Buhar

Yüze buhar uygulamak hem beyaz hem de siyah noktalardan kurtulmak için oldukça ideal bir uygulamadır. Son derece kolay olan bu uygulama için sıcak suya başınızı eğerek başınızı bir örtü ile kapatmanız yeterli. Böylelikle sıcak su buharı direk yüzünüze vuracaktır. Buharı yumuşak bir havlu ya da pamuk ile yüzünüzden silin. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Gözeneklerin açılarak kirin çıkışına sebep olacaktır.

Karbonat

Bu uygulama için karbonatı az su ile ıslatarak yüzünüze uygulamanız yeterli. Hassas cilde sahip olan tüm cilt tipleri için önerilir. Uygulama sonrası cildinize tonik ve nemlendirici uygulamanız önerilir.

maske

maske

Şeker Peeling

Yüzünüzde oluşan yağı ve toksini cildinizi kurutmadan uzaklaştıran bir uygulamadır. Bu peeling için bir tatlı kaşığı toz şeker ve bal karışımını yüzünüze masaj yaparak uygulamanız yeterli. Bir kaç dakika yüzünüzde bu maskeyi tutun ve ıslak bir bez yardımı ile yüzünüzü temizleyin. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir ya da iki kez yapabilirsiniz. Sonrasında tonik ve nemlendirici uygulayabilirsiniz.